MRR: IV edycja konkursu "Dobre praktyki EFS 2010" (komunikat)

01.03. Warszawa 1 marca 2010 r. minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska ogłosiła IV edycję konkursu "Dobre praktyki EFS 2010" dla osób realizujących projekty...

01.03. Warszawa 1 marca 2010 r. minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska ogłosiła IV edycję konkursu "Dobre praktyki EFS 2010" dla osób realizujących projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia br.

Głównym celem konkursu jest pokazanie jak fundusze unijne zmieniają ludzkie losy.

Ideą konkursu jest promowanie projektów realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem "Dobrych praktyk EFS 2010" jest pokazanie, w jaki sposób unijne środki trafiają do przeciętnego człowieka i zmieniają jego życie. Prezentacja jego wyników przyczyni się do upowszechniania wiedzy na temat pozyskiwania wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a także zachęci kolejne osoby do sięgania po unijne środki.

W tym roku w ramach konkursu zostanie zwrócona szczególna uwaga na najlepsze rozwiązania i praktyki z zakresu zasady równości szans płci w Programie Kapitał Ludzki.

Wszyscy projektodawcy, którzy zechcą wziąć udział w konkursie, proszeni są o przesłanie opisów realizowanych projektów wraz z dodatkowymi materiałami, w tym materiałami multimedialnymi oraz innymi materiałami wypracowanymi w ramach projektów do dnia 30 kwietnia 2010 r.

Wszystkie nagrodzone projekty - tzw. "Dobre praktyki EFS", zostaną uhonorowane tytułem "Najlepsza inwestycja w człowieka". Przyznanie powyższego tytułu będzie wiązało się także z przekazaniem laureatom specjalnie w tym celu wykonanych statuetek. Projekty również zostaną zaprezentowane na stronie internetowej www.efs.gov.pl, a także przedstawione w publikacji wydanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Spośród 15 projektów najwyżej ocenionych przez jury - tzw. "Dobrych praktyk EFS 2010", 5 projektów, które uzyskają największą liczbę punktów, zostanie uhonorowanych nagrodami w postaci wyjazdów studyjnych dwóch reprezentantów każdego z tych projektów do jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, w którym wdrażany jest program operacyjny współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie 2010 r. podczas uroczystej gali z udziałem ministra rozwoju regionalnego.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są zamieszczone na oficjalnej stronie Europejskiego Funduszu Społecznego: www.efs.gov.pl.

Kontakt w sprawie konkursu: Małgorzata Makowska, Departament Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, tel. (022) 330 32 00, e-mail: Malgorzata.Makowska@mrr.gov.pl


W Polsce ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego finansowany jest Program Kapitał Ludzki. Ponadto Europejski Fundusz Społeczny w latach 2004-2006 współfinansował realizację Priorytetu II Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL (PIW EQUAL) oraz Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich (SPO RZL). Dzięki projektom w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wiele osób podniosło swoje kwalifikacje zawodowe, skorzystało z oferowanych szkoleń, znalazło zatrudnienie, powróciło na rynek pracy, otworzyło własną działalność gospodarczą.

Program Kapitał Ludzki jest jednym z najsprawniej realizowanych programów w ramach Narodowej Strategii Spójności 2007-2013, świadczy o tym liczba dotychczas uruchomionych konkursów i zainteresowanie jakim się cieszą. Dzieje się tak, ponieważ program odpowiada na rzeczywiste potrzeby społeczeństwa, dotyka wielu istotnych zagadnień społecznych, jak walka z bezrobociem, wykluczeniem społecznym, kwestii równości szans, edukacji, przedsiębiorczości, innowacyjności. Głównym zadaniem funduszy z EFS jest dotarcie z pomocą do tych najbardziej potrzebujących, do ludzi, którzy mają najtrudniejszą sytuację na rynku pracy, oraz pobudzenie potencjału jaki posiadają i wskazanie kierunków osobistego rozwoju.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

Źródło artykułu:PAP
rząduekonkurs

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)