Trwa ładowanie...
d384zo8

MS ws. nowego dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (komunikat)

...

Share
d384zo8

27.10. Warszawa - MS informuje:

Minister Sprawiedliwości powołał dzisiaj Leszka Krzysztofa Pietraszkę - sędziego Sądu Apelacyjnego w Lublinie do pełnienia funkcji dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury na okres 5 lat.

Sędzia Leszek Pietraszko został wybrany spośród pięciu kandydatów, którzy przystąpili do konkursu na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, ogłoszonego przez Ministra Sprawiedliwości zarządzeniem z dnia 28 czerwca 2010 r.

d384zo8

Powołany przez Ministra Sprawiedliwości Zespół do spraw wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dokonał oceny wszystkich zgłoszonych kandydatur pod względem formalnym i merytorycznym. W skład Zespołu wchodził m.in. przedstawiciel Krajowej Rady Sądownictwa i przedstawiciel Prokuratora Generalnego.

Zespół jednogłośnie rekomendował Ministrowi Sprawiedliwości Leszka Pietraszkę jako najlepszego kandydata do pełnienia funkcji dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Sędzia Leszek Pietraszko od ponad 15 lat zajmuje się organizacją działalności szkoleniowej w wymiarze sprawiedliwości i naborem kadr w sądownictwie powszechnym i zawodach prawniczych.

W latach 1996-2008 pełnił funkcję kierownika szkolenia Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, Sadu Okręgowego w Lublinie, a następnie lubelskiego Sądu Apelacyjnego.

d384zo8

Wielokrotnie pełnił funkcję przewodniczącego zespołów i komisji egzaminacyjnych do spraw egzaminów sędziowskich oraz uczestniczył w komisjach konkursowych przeprowadzających nabór na aplikację sądową, adwokacką i radcowską. Z dniem 30 marca 2009 r. sędzia Leszek Pietraszko został delegowany do pełnienia czynności administracyjnych w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury na stanowisku zastępcy dyrektora szkoły. Od 30 marca 2010 r. powierzono mu pełnienie obowiązków dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d384zo8

Podziel się opinią

Share
d384zo8
d384zo8