Trwa ładowanie...
d3kmj0r
d3kmj0r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MSP chce od spółek SP analizy wydatków na usługi doradcze i szkoleniowe

MSP chce od spółek Skarbu Państwa analizy wydatków na usługi m.in. konsultingowe, doradcze, marketingowe i szkoleniowe, poniesionych w latach 2013-2015. MSP poprosiło o analizę takich wydatków w ramach wzmacniania nadzoru właścicielskiego - podkreśliło biuro prasowe resortu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3kmj0r

"Ministerstwo Skarbu Państwa poprosiło swoich przedstawicieli w radach nadzorczych nadzorowanych spółek o wprowadzenie do porządku obrad punktu o wydatkach, jakie w latach 2013-2015 spółki poniosły na usługi consultingowe, PR, doradcze, marketingowe i szkoleniowe" - podkreśliło biuro prasowe MSP w informacji przesłanej w czwartek PAP.

"MSP poprosiło o analizę tych wydatków także w spółkach-córkach, spółkach-wnuczkach i innych podmiotach powiązanych. Takie oceny w radach nadzorczych powinny być standardową, regularną procedurą, co do tej pory nie miało miejsca. MSP poprosiło o analizę takich wydatków w ramach wzmacniania nadzoru właścicielskiego" - dodało.

O wzmacnianiu nadzoru właścicielskiego w spółkach Skarbu Państwa szef MSP Dawid Jackiewicz mówił w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej podsumowującej 100 dni rządów PiS. Chcemy zastąpić Ministerstwo Skarbu Państwa taką instytucją, która będzie skoncentrowana tylko i wyłącznie na nadzorze właścicielskim - podkreślał.

d3kmj0r

W nowym podmiocie, który ma powstać - zgodnie z zapowiedziami Jackiewicza najpóźniej do połowy przyszłego roku - znajdą się najważniejsze spółki SP. Wśród nich minister wymienił: KGHM, Grupę Azoty, PLL LOT, PKO BP, PZU. Jak mówił, znajdą się też tam być może grupy związane z sektorem energetycznym, co będzie zależało od współpracy z ministrem energii. Głównym celem nowego podmiotu ma być dbałość o wzrost wartości spółek Skarbu Państwa.

"Nowoczesny, skuteczny nadzór ma oznaczać uszczelnienie bardzo wielu obszarów, w których dochodziło do patologii" - przekonywał minister skarbu.

d3kmj0r

Podziel się opinią

Share
d3kmj0r
d3kmj0r