Trwa ładowanie...
d1mmbno

MSP chce w latach 2012-13 sprywatyzować 290 spółek - Budzanowski

20.01. Warszawa (PAP) - MSP przygotowuje plan prywatyzacji, który zakłada, że do końca 2013 r. zostanie sprywatyzowanych 290 spółek. Kilkadziesiąt podmiotów, o kluczowym znaczeniu...

Share
d1mmbno

20.01. Warszawa (PAP) - MSP przygotowuje plan prywatyzacji, który zakłada, że do końca 2013 r. zostanie sprywatyzowanych 290 spółek. Kilkadziesiąt podmiotów, o kluczowym znaczeniu dla państwa, zostanie sprywatyzowanych częściowo - powiedział w czwartek wieczorem minister Skarbu Państwa, Mikołaj Budzanowski.

"(...) Prywatyzacja, według harmonogramu, który w tym momencie przygotowuję, powinna zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych dwóch lat, czyli do końca 2013 roku. Taki plan prywatyzacji, bardzo precyzyjny, obejmuje na dzisiaj 290 spółek nadzorowanych w dalszym ciągu przez MSP. Będą one przeznaczone do prywatyzacji branżowej, dla inwestora strategicznego, a z drugiej strony do prywatyzacji giełdowej" - powiedział podczas konferencji Budzanowski.

"Oprócz tego jest również lista spółek, które nie będą ulegały pełnej prywatyzacji, tylko częściowej, przede wszystkim z sektora finansowego oraz energetycznego. Ta lista obejmuje kilkadziesiąt spółek" - podał.

Minister dodał, że część spółek będzie zlikwidowana, ponieważ nie nadają się one do prywatyzacji, a niektóre podmioty zostaną przekazane samorządom.

"Plan jest bardzo szczegółowy, obejmuje prace, jakie MSP przeprowadzi w każdym miesiącu w ciągu najbliższych 24 miesięcy (...) Zostanie on skierowany pod obrady rządu" - poinformował Budzanowski. (PAP)

jow/ pr/ osz/

d1mmbno

Podziel się opinią

Share
d1mmbno
d1mmbno