Trwa ładowanie...
d2r8ktl

MSP liczy, że PKN w tym roku podpisze umowę sprzedaży Anwilu i Polkomtela

23.9.Warszawa (PAP) - Skarb państwa liczy, że PKN Orlen jeszcze w tym roku podpisze umowę na sprzedaż należących do niego pakietów Anwilu i Polkomtela, co poprawiłoby sytuację...

d2r8ktl
d2r8ktl

23.9.Warszawa (PAP) - Skarb państwa liczy, że PKN Orlen jeszcze w tym roku podpisze umowę na sprzedaż należących do niego pakietów Anwilu i Polkomtela, co poprawiłoby sytuację finansową spółki.

"Wolelibyśmy, aby do końca tego roku PKN podpisał umowy na sprzedaż pakietu Polkomtela i Anwilu" - powiedział dziennikarzom Mikołaj Budzanowski, wiceminister skarbu.

"W tym momencie jest to podstawowy kierunek, który jest w stanie na najbliższy rok doprowadzić do znaczącej poprawy sytuacji finansowej Orlenu" - dodał.

PKN Orlen zapowiadał ostatnio, że do listopada powstanie memorandum informacyjne dla inwestorów zainteresowanych kupnem należących do Orlenu akcji Polkomtela, a w listopadzie PKN powinien otrzymać wstępne oferty.

Z kolei we wrześniu ukończone ma zostać memorandum informacyjne sporządzane w związku z planowaną sprzedażą Anwilu. Pierwszych ofert płocki koncern spodziewa się w październiku. (PAP)

pif/ morb/ pam/

d2r8ktl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r8ktl