Trwa ładowanie...
d3szwac
d3szwac

MSP może sprzedać Farmacolowi Cefarm bez uzgodnionego pakietu socjalnego

8.6.Warszawa(PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyklucza sprzedaży Farmacolowi Cefarmu Białystok bez wynegocjowanego pakietu socjalnego - poinformował PAP w poniedziałek Jan...
Share
d3szwac

8.6.Warszawa(PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyklucza sprzedaży Farmacolowi Cefarmu Białystok bez wynegocjowanego pakietu socjalnego - poinformował PAP w poniedziałek Jan Bury, wiceminister skarbu.

W piątek upłynął przedłużony termin dla Farmacolu na uzgodnienie ze związkami zawodowymi pakietu socjalnego w białostockiej hurtowi.

"Rozmowy nie doprowadziły do osiągnięcia porozumienia. W najbliższych dniach może zapadnie decyzja o przedłużeniu o kilka dni terminu na negocjacje. Nie wykluczamy też prywatyzacji bez wynegocjowanego pakietu socjalnego, jeśli nie będzie kompromisu" - powiedział PAP wiceminister.

d3szwac

Ministerstwo Skarbu Państwa i Farmacol parafowały 25 maja projekt umowy sprzedaży Cefarmu Białystok. Dystrybutor miał do 31 maja uzgodnić ze związkami zawodowymi białostockiej spółki warunki pakietu socjalnego, potem termin ten został przedłużony do 5 czerwca.

O zakup Cefarmu Białystok starała się też Polska Grupa Farmaceutyczna, która na początku kwietnia przeprowadziła dodatkowe badanie firmy.

Trzeci podmiot, który złożył ofertę wiążącą na zakup 85 proc. akcji Cefarmu Białystok, Phoenix Pharma, według wcześniejszych informacji PAP wycofał się z procesu.

Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.

Ewa Pogodzińska(PAP)

epo/ ana/

d3szwac

Podziel się opinią

Share
d3szwac
d3szwac