Trwa ładowanie...
d4ej97o
d4ej97o

MSP przedstawiło scenariusze połączenia PGE z Energą i Taurona z Eneą

Warszawa, 27.01.2015 (ISBnews) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przedstawiło scenariusze połączenia Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) z Energą i Taurona Polskiej Energii z Eneą, poinformował Kazimierz Grajcarek, kierujący Sekretariatem Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ej97o

"Rozmawialiśmy o sytuacji w energetyce i sprawach pracowniczych. Przedstawiciele ministerstwa pokazali też hipotetyczne scenariusze dla firm energetycznych. Stwierdzili, że najlepszym byłoby połączenie PGE z Energą i Taurona z Eneą" - powiedział Grajcarek, uczestnik spotkania związków z ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim, cytowany przez "Puls Biznesu".

Przedstawiciele ministerstwa odpowiedzialni za branże nie sprecyzowali sposobu przeprowadzenia transakcji.

"Zapewniali, że rząd dąży do konsolidacji sektora, ale nie fizycznej, tylko finansowej - przekazanie udziałów skarbu państwa w jednej spółce drugiej spółce" - dodał związkowiec.

d4ej97o

Pod koniec 2013 r. Karpiński zapowiadał, że resort rozważy koncepcję fuzji w branży energetycznej. Zaznaczył jednak wówczas, że musi poczekać na aktualizację polityki energetycznej.

Kilka lat temu PGE podjęło próbę przejęcia Energii, ale na transakcję tę nie zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Obecnie Skarb Państwa posiada 58,39% akcji PGE, 30,06% akcji Taurona, 51,50% akcji Enei i 64,09% akcji Energi.

(ISBnews)

d4ej97o

Podziel się opinią

Share
d4ej97o
d4ej97o