Trwa ładowanie...
d2i6bcm
26-02-2016 14:02

MSP widzi potrzebę ograniczenia dywidend spółek energet. na rzecz inwestycji

Warszawa, 26.02.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podziela pogląd ministra energii, że dywidendy ze spółek energetycznych powinny zostać ograniczone ze względu na konieczność inwestycji, poinformował minister Dawid Jackiewicz.

d2i6bcm
d2i6bcm

"Wiemy, jakie są potrzeby budżetu naszego kraju i przed jakimi wyzwaniami stoimy, ale mamy równie dużą świadomość, jakie są potrzeby spółek, szczególnie, że mówimy o energetyce i trzeba wziąć pod uwagę zagrożenie black-outami" - powiedział Jackiewicz podczas konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu 100 dni pracy resortu.

Podkreślił, że na konieczność budowy nowych bloków wskazywano także w poprzedniej kadencji. Mówił o tym m.in. były prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE), obecny prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE)
Marek Woszczyk.

"Dlatego utożsamiam się z tym, co mówił minister Tchórzewski, że jakąś część zysku trzeba zostawić tym podmiotom. Będę rozmawiał o tym z ministrem Tchórzewskim i ministrem finansów" - dodał Jackiewicz.

Minister wskazał wcześniej, że dąży do uporządkowania polityki dywidendowej spółek Skarbu Państwa.

"Chcemy, aby była przewidywalna, aby zasady były czytelne dla inwestorów" - powiedział.

W styczniu minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił, że rząd nie ma planów zmiany polityki dywidendowej spółek energetycznych, jednak pracuje nad rozwiązaniem, które zapewni środki na inwestycje.

(ISBnews)

d2i6bcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6bcm