Trwa ładowanie...
daki1vz

MSP zapowiada w 2009 r. podobną politykę dywidendową jak w 2008

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza w 2009 roku utrzymać podobną politykę dywidendową, jak w 2008 roku i uzależniać wielkość wypłat od planów inwestycyjnych poszczególnych spółek - poinformował w czwartek wiceminister skarbu Krzysztof Żuk.
Share
daki1vz

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza w 2009 roku utrzymać podobną politykę dywidendową, jak w 2008 roku i uzależniać wielkość wypłat od planów inwestycyjnych poszczególnych spółek - poinformował wiceminister skarbu Krzysztof Żuk.

_ Chcemy mieć dokładnie takie samo podejście do dywidendy, jak w tym roku. Nie ma czegoś takiego, jak drenaż dywidendowy. Będziemy dywidendy dostosowywać do realizowanych strategii inwestycyjnych _- powiedział dziennikarzom Żuk.

_ Tam gdzie inwestycje nie są obudowane business planem, to będziemy musieli wypełniać to, co stanowi ustawa budżetowa i dywidendę będziemy pobierać na podobnych zasadach, jak w tym roku, elastycznie i bez przesady _- dodał.

daki1vz

Pytany o wielkość dywidendy z zysku za 2008 rok KGHM, wiceminister skarbu odpowiedział: "Pozycja KGHM dzisiaj, a rok temu, to są dwa inne światy. Oczywiście my to będziemy starali się uwzględnić".

Projekt budżetu na 2009 rok zakłada, że dochody z dywidend uzyskanych ze spółek nadzorowanych przez ministerstwo skarbu wyniosą w przyszłym roku 2,87 mld zł. W 2008 roku wpływy z dywidend mają sięgnąć około 2,5 mld zł.

daki1vz

Podziel się opinią

Share
daki1vz
daki1vz