Trwa ładowanie...
d29oy0t

MSP zapowiada, że zrealizuje plan dochodów z dywidend, albo go przekroczy

8.5.Warszawa (PAP) - Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad zapowiada, że resort zrealizuje tegoroczny plan dochodów z dywidend w wysokości 2,87 mld zł, a być może nawet go...
Share
d29oy0t

8.5.Warszawa (PAP) - Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad zapowiada, że resort zrealizuje tegoroczny plan dochodów z dywidend w wysokości 2,87 mld zł, a być może nawet go przekroczy.

"Przyjęliśmy założenie, że kwota zapisana w budżecie to jest absolutne minimum. Szukamy dziś takich sposobów wsparcia dla przedsiębiorstw, żeby te dywidendy były większe" - powiedział Grad w radiu PiN.

Nie chciał jednak mówić o planach dotyczących konkretnych spółek.

d29oy0t

"Jesteśmy w trakcie analizowania i przygotowywania określonych rozwiązań. Z chwilą gdy będziemy gotowi, blisko terminów walnych zgromadzeń, będziemy mogli na pytania dotyczące konkretnych firm odpowiedzieć" - poinformował.

Dodał, że uwzględniając potrzeby budżetowe, będzie szukał takich rozwiązań, aby dochody z dywidend były jak największe, ale zamierza to zrobić "w taki sposób, by nie zaszkodzić firmom".

Tymczasem jeszcze w marcu minister skarbu informował, że w tym roku zapewne nie uda się zrealizować planowanych dochodów z dywidend w wysokości 2,87 mld zł, choć wynik miał być bliski tym poziomom. (PAP)

morb/ ana/

d29oy0t

Podziel się opinią

Share
d29oy0t
d29oy0t