Trwa ładowanie...
d3xv5ew

MSP zgodziło się na wniesienie 2% akcji PGNiG do TF Silesia

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński podpisał zgodę na dokapitalizowanie Towarzystwa Finansowego Silesia przez wniesienie do niej akcji odpowiadających blisko 2% kapitału zakładowego Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), podał resort.

Share
d3xv5ew

TF Silesia nie może bez zgody MSP sprzedać akcji będących przedmiotem aportu, przypomniano.

Miesiąc temu Rada Ministrów zdecydowała o wniesieniu 2% akcji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG)
, 1% akcji PZU oraz 1% akcji Polskiej Grupy Energetycznej (PGE)
do TF Silesia.

Do TF Silesia miało zostać wniesione 118 000 000 akcji należących do Skarbu Państwa w spółce PGNiG, co stanowi 2% kapitału zakładowego; 863 523 akcje należące do Skarbu Państwa w spółce PZU, co stanowi 1% kapitału zakładowego; 18 697 608 akcji należących do Skarbu Państwa w spółce PGE, co stanowi 1% kapitału zakładowego.

d3xv5ew

"Dokapitalizowanie zwiększy możliwości inwestycyjne Towarzystwa Finansowego Silesia, które jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Podmiot ma doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych, m.in. w sektorach lotniczym i stoczniowym" - podano wtedy.

TF Silesia jest podmiotem inwestycyjnym, realizującym na zasadach rynkowych politykę MSP w zakresie rozwoju i restrukturyzacji polskiego przemysłu. Spółka wspiera procesy reindustrializacji oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw działających w branżach kluczowych dla rozwoju kraju. TF Silesia działa także jako podmiot aktywizujący kapitał prywatny, inwestując w projekty we współpracy z inwestorami finansowymi lub branżowymi zwiększając zaufanie inwestorów, jako instytucja reprezentująca Skarb Państwa.

(ISBnews)

d3xv5ew

Podziel się opinią

Share
d3xv5ew
d3xv5ew