Trwa ładowanie...
dnwhctq

MSW: kontrole w ośrodkach dla cudzoziemców (komunikat)

...

dnwhctq
dnwhctq

23.11. Warszawa - MSW informuje:

W przyszłym tygodniu zakończą się kontrole w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców. Wizyty zespołu kontrolnego rozpoczęły się 5 listopada br. Z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w wizytach biorą udział także przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Kontrole obejmują ośrodki w Białymstoku, Białej Podlaskiej, Przemyślu, Lesznowoli, Krośnie Odrzańskim. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekaże opinii publicznej wnioski z przeprowadzonych wizyt.

Zespół kontrolny, który został powołany na polecenie Piotra Stachańczyka, wiceministra spraw wewnętrznych, sprawdza m.in. przestrzeganie praw osób przebywających w ośrodkach strzeżonych.

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Departamentu Kontroli Skarg i Wniosków MSW, Departamentu Polityki Migracyjnej MSW oraz Straży Granicznej. Ponadto z inicjatywy ministra spraw wewnętrznych do udziału w wizytach zaproszono przedstawicieli dwóch organizacji pozarządowych: Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.

dnwhctq

Zespół oprócz przestrzegania praw cudzoziemców w ośrodkach sprawdza m.in. sytuację dzieci przebywających w ośrodkach, w tym dostęp do edukacji, kontakt cudzoziemców z bliskimi czy korzystanie m.in. z telefonów komórkowych.

Po przeprowadzonej kontroli zostanie sporządzony raport dotyczący sytuacji cudzoziemców w ośrodkach.

Ministerstwu Spraw Wewnętrznych zależy na tym, aby własny raport przygotowali również przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.

Po analizie tych dwóch dokumentów zostaną przygotowane wnioski dotyczące sytuacji osób przebywających w ośrodkach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

dnwhctq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnwhctq