Trwa ładowanie...
d34cwt1

MSW: podwyżki dla służb mundurowych (komunikat)

...

d34cwt1
d34cwt1

03.04. Warszawa - MSW informuje:

Dziś (3 kwietnia br.) Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie policjantów, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego. Rozporządzenie jest jedną ze zmian legislacyjnych, dzięki którym policjanci od 1 lipca br. otrzymają podwyżki po 300 zł miesięcznie.

Zgodnie z rozporządzeniem podwyższona zostanie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie policjantów (tzw. mnożnik). Wzrośnie ona z 2,65 do 2,87, czyli o 0,22.

Wzrost wskaźnika wielokrotności będzie umożliwiał podwyższenie przeciętnego uposażenia policjantów o 300 zł miesięcznie. Podwyżkę zaplanowano od 1 lipca br. Kolejnym krokiem legislacyjnym, który umożliwi podwyżki dla policjantów, będzie zmiana rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 6 grudnia 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego. W oparciu o przepisy tego właśnie rozporządzenia ustalane są wysokości indywidualnych uposażeń policjantów.

d34cwt1

Zgodnie z expose prezesa Rady Ministrów, od 1 lipca br. podwyżki po 300 zł miesięcznie otrzymają również żołnierze zawodowi.

Przypominamy, że została również stworzona możliwość, że od 1 października br. podwyżki, po 300 zł miesięcznie, otrzymają funkcjonariusze Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej.

W uchwalonej przez Sejm 27 stycznia 2012 roku ustawie budżetowej na rok 2012 przyjęto, że w przypadku niewykorzystania do 30 września 2012 roku środków w wysokości 76.160 tys. zł, z rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, zostaną one przeznaczone na podwyżki dla funkcjonariuszy pozostałych służb. Poszczególne formacje otrzymałyby na podwyżki odpowiednio:

- Straż Graniczna - 16.438 tys. zł,

d34cwt1

- Państwowa Straż Pożarna - 30.226 tys. zł,

- Biuro Ochrony Rządu - 2.256 tys. zł,

- Służba Więzienna - 27.240 tys. zł.

Podziału utworzonej rezerwy celowej dokona minister finansów, w porozumieniu m.in. z ministrem spraw wewnętrznych, nie później niż do 31 grudnia 2012 roku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d34cwt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34cwt1