Trwa ładowanie...
d14n346

MSW: ponad 4,3 tys. interwencji strażaków od początku lipca (komunikat)

...

Share
d14n346

05.07. Warszawa - MSW informuje:

W wyniku burz, które od początku lipca br. przechodzą nad Polską, straż pożarna interweniowała już łącznie ponad 4 tys. 300 razy. Interwencje straży pożarnej polegały w większości na m.in. usuwaniu połamanych drzew i uszkodzonych dachów, a także na gaszeniu pożarów. Strażacy interweniowali dotąd najczęściej w województwach m.in.: śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim. Tylko w ciągu 3 dni lipca strażacy byli wzywani 120 razy do gaszenia pożarów spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi.

Do największej liczby interwencji z udziałem straży pożarnej doszło ubiegłej niedzieli (1 lipca br.) - strażacy byli wzywani 1300 razy oraz wczoraj (4 lipca br.) - takich wezwań było 1200. Na początku tygodnia (2 i 3 lipca br.) strażacy interweniowali po przeszło 900 razy. Tylko w niedzielę (1 lipca br.) oraz przez ostatnie 2 doby, doszło do 120 pożarów na terenie całego kraju. Strażacy byli wzywani do usuwania połamanych drzew i uszkodzonych dachów. PSP i OSP pomagały też w odpompowywaniu wody z zalanych zabudowań i ulic.

Przypomnijmy, że tylko wczoraj (4 lipca br.) straż pożarna interweniowała łącznie przeszło 1 tys. 200 razy. Wczorajsze interwencje, a było ich 604, polegały m.in. na usuwaniu połamanych drzew i uszkodzonych dachów. Najwięcej interwencji straż pożarna odnotowała ostatniej doby w województwach: śląskim i warmińsko-mazurskim (w Bisztynku burza uszkodziła ponad 1 tys. budynków). Ostatniej doby w całej Polsce doszło do 38 pożarów spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi. Najwięcej pożarów odnotowano w województwach: łódzkim 9, małopolskim 8 i podlaskim 5. Ubiegłej doby strażacy interweniowali najczęściej w województwach: śląskim i warmińsko-mazurskim. W wyniku wczorajszych burz w Bisztynku (województwo warmińsko-mazurskie) zostało uszkodzonych i zniszczonych dachów na przeszło 1 tys. obiektach, w tym m.in. w 313 budynkach mieszkalnych, 65 produkcyjno-handlowych, 24 gospodarczych.

W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d14n346
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14n346
d14n346