Trwa ładowanie...
d3scjt9
d3scjt9
pożar

MSW: pożegnanie strażaka ochotnika (komunikat)

...
Share
d3scjt9

23.03. Warszawa - MSW informuje:

Dziś (23 marca br.) Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w MSW, weźmie udział w pogrzebie strażaka ochotnika. W ubiegłą sobotę (17 marca br.) strażak brał udział w akcji gaszenia pożaru traw w Chlewiskach w powiecie szydłowieckim. Bronisław Komorowski, prezydent RP, na wniosek Jacka Cichockiego, ministra spraw wewnętrznych, odznaczył pośmiertnie strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej Medalem za Ofiarność i Odwagę.

17 marca br. doszło do pożaru traw w Chlewiskach w powiecie szydłowieckim. Pożar, który szybko się rozprzestrzeniał, mógł swym zasięgiem objąć również pobliskie budynki, w tym domy mieszkalne. Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie. W akcji brało udział w sumie 12 jednostek straży pożarnej. Strażacy starali się nie dopuścić, aby ogień doszedł do znajdujących się w pobliżu zabudowań. Pożar traw objął 26 hektarów nieużytków.

d3scjt9

25-letni strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie podczas akcji gaszenia pożaru doznał ciężkich poparzeń ciała i dróg oddechowych. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Siemianowic Śląskich. W wyniku doznanych obrażeń zmarł 18 marca br.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d3scjt9

Podziel się opinią

Share
d3scjt9
d3scjt9