Trwa ładowanie...
d27u6ly

MSW: służby gotowe na Euro 2012 (komunikat)

...

d27u6ly

08.06. Warszawa - MSW informuje:

Dzisiaj (8 czerwca br.), o godz. 18.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się otwarcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Premier na kilka godzin przed meczem otwarcia odebrał meldunek od szefa sztabu w Policyjnym Centrum Dowodzenia w Legionowie, które w czasie turnieju jest głównym miejscem koordynacji wszystkich działań policyjnych.

Organizacja Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej to nie tylko największa operacja pod względem sportowym i logistycznym, ale przede wszystkim policyjnym, jaka miała miejsce w Polsce. Mistrzostwa Europy to największe przedsięwzięcie w dotychczasowej historii działań policji - podkreślił premier Donald Tusk w trakcie dzisiejszej wizyty w Legionowie. Premierowi Donaldowi Tuskowi obserwującemu pracę policyjną w Centrum Dowodzenia w Legionowie towarzyszył Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych.

Polska policja w czasie turnieju EURO prowadzi działania o szerokim zasięgu międzynarodowym. Funkcjonariusze polskiej policji współpracują z policjantami z wszystkich państw, biorących udział w turnieju. W Centrum Dowodzenia w Legionowie pracuje także 23 zagranicznych oficerów łącznikowych. Ponadto w trakcie turnieju 61 zagranicznych spottersów na bieżąco współpracuje z kibicami, którzy przyjechali dopingować swoje drużyny. Głównym zadaniem oficerów łącznikowych jest utrzymanie kontaktu z policyjnymi strukturami własnego kraju, wymiana informacji z polskimi policjantami, a także stały kontakt ze spottersami. Premier Donald Tusk podkreślił, że jesteśmy dobrze przygotowani do zabezpieczenia mistrzostw.

d27u6ly

Obecni w Legionowie Jacek Cichocki minister spraw wewnętrznych oraz Marek Działoszyński komendant główny policji podkreślili, że służby są gotowe na EURO 2012. W bezpośrednie zabezpieczenie imprezy zaangażowanych jest kilkanaście tysięcy polskich funkcjonariuszy.

Premier zaznaczył także, że policyjne Centrum Dowodzenia w Legionowie zostało wybudowane nie tylko pod kątem EURO 2012 w Polsce. Szef rządu podkreślił, że "centrum będzie służyło także policji po Euro 2012". Po zakończeniu turnieju centrum będzie spełniało funkcje szkoleniowe dla wszystkich funkcjonariuszy zajmujących się obsługą m.in. imprez masowych. Centrum będzie wykorzystywane również podczas innych, odbywających się w Polsce, imprez masowych.

W centrum na bieżąco zbierane są informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń. Premier Donald Tusk poinformował, że "to miejsce służy głównie zbieraniu informacji, które dotyczą bezpieczeństwa". Centrum to także główny ośrodek koordynacji działań policyjnych w czasie turnieju EURO 2012. To tutaj są podejmowane decyzje i wymieniane informacje o prowadzonych w całym kraju policyjnych działaniach, związanych z odbywającymi się mistrzostwami. Premier Donald Tusk dodał, że "mamy za sobą pierwszy dzień EURO 2012, czyli otwarcie stref kibica w miastach, gdzie będą rozgrywane mecze". Szef rządu poinformował, że "w Warszawie, w trakcie otwarcia strefy kibica, gdzie liczba kibiców była największa, ilość zdarzeń o charakterze kryminalnym była niższa niż zwykle". Premier zapewnił także, że aktualnie nie ma żadnych informacji, które można by uznać za szczególnie niepokojące.

Premier Donald Tusk podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i organizację turnieju UEFA EURO 2012 w Polsce. "Wszystkim życzę radosnych i bezpiecznych Mistrzostw Europy" - powiedział na zakończenie szef rządu.


Dziś, przed nami mecz otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie, z udziałem reprezentacji Polski i Grecji.

d27u6ly

Kolejny mecz, w ramach turnieju EURO 2012, rozpoczyna się tego samego dnia, o godz. 20.45 we Wrocławiu. W meczu spotkają się piłkarze drużyn narodowych Rosji i Czech.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/ abr/

d27u6ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27u6ly