Trwa ładowanie...
d1dz6kb

MSW ws. nowego dowodu osobistego (komunikat)

...

d1dz6kb
d1dz6kb

16.04. Warszawa - MSW informuje:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podjęło decyzję o unieważnieniu przetargu na dostawę nowych blankietów dowodów osobistych. Wcześniej Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji przedstawił stanowisko w sprawie wprowadzenia nowego dowodu osobistego.

W marcu br. Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji rekomendował m.in.: "przesunięcie terminu wdrożenia elektronicznych dowodów osobistych do czasu:

- przeprowadzenia testów, które będą mogły potwierdzić pełną integrację rejestrów państwowych;

d1dz6kb

- opracowania jednolitej polityki w zakresie uwierzytelniania obywateli w systemach teleinformatycznych administracji publicznej, na podstawie której będzie możliwe precyzyjne określenie niezbędnych funkcjonalności elektronicznego dowodu osobistego, w tym także rozstrzygnięcie celowości wprowadzania kolejnej metody uwierzytelniania - podpisu osobistego;

- nowelizacji ustawy o dowodach osobistych, która będzie uwzględniała wymagania wynikające z opracowanej polityki w zakresie uwierzytelniania, a także będzie zgodna ze znowelizowaną dyrektywą 1999/93/WE ws. wspólnotowych ram prawnych dla podpisów elektronicznych".

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych mając na uwadze stanowisko Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji zdecydowało również o podjęciu prac nad zmianą ustawy z 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych. Zmiana w ustawie ma dotyczyć rezygnacji z warstwy elektronicznej dowodu osobistego.

Decyzja o podjęciu prac nad zmianą ustawy o dowodach osobistych powoduje, że dalsze prowadzenie przetargu wiązałoby się z nieuzasadnionym wydatkowaniem środków publicznych.

d1dz6kb

Należy podkreślić, że przedmiotem postępowania przetargowego było m.in. wytworzenie i dostawa blankietów dowodu osobistego wyposażonego w mikroprocesor wraz z oprogramowaniem middleware zapewniającym komunikację z mikroprocesorem.

Ze względu na nowe okoliczności, ministerstwo podjęło decyzję o unieważnieniu przetargu, zgodnie z art. 93 ust. 1 pkt 6 ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

Dziś (16 kwietnia br.) Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zawiadomiło Centrum Projektów Informatycznych o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na "Dostawę niespersonalizowanych blankietów dowodów osobistych wyposażonych w mikroprocesor wraz z oprogramowaniem middleware zapewniającym komunikację z mikroprocesorem i wykonanie projektu technicznego dowodu osobistego".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/ jbr/

d1dz6kb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dz6kb