Trwa ładowanie...
d3i6mqa

MSWiA: mniejszości narodowe i etniczne w mediach publicznych (komunikat)

...

d3i6mqa
d3i6mqa

04.10. Warszawa - MSWiA informuje:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, po rozmowie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, powierzyła jednemu ze swoich przedstawicieli zadanie dbania o obecność w mediach publicznych programów poświęconych mniejszościom narodowym i etnicznym oraz językowi regionalnemu. Będzie on również uczestniczył w pracach Komisji Wspólnej - o tym zadecydowano na ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

W trakcie spotkania poruszono kwestię audycji kierowanych do mniejszości narodowych i etnicznych na antenach publicznego radia i telewizji. Przedstawiciele mniejszości zwrócili uwagę, że w ostatnich latach obecność audycji w językach mniejszości oraz w języku regionalnym w publicznej telewizji była ograniczana. Zwrócono uwagę na częste zmiany godzin nadawania takich audycji oraz na niedostateczną obecność niektórych języków, np. języka łemkowskiego w mediach.

Zastępca przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Graboś zadeklarował pomoc w przezwyciężaniu trudności, z którymi spotykają się programy dla mniejszości na antenach publicznego radia i telewizji, a także pomoc tym mniejszościom, które o takie programy dopiero zabiegają.

d3i6mqa

Podsumowując posiedzenie sekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak, współprzewodniczący Komisji Wspólnej ze strony rządowej, stwierdził, że spotkanie "pozwala mieć uzasadnione nadzieje na spełnienie postulatów zgłaszanych od lat przez mieszkające w naszym kraju mniejszości i pełniejsze ich zaistnienie w mediach publicznych".

Osobą, która w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji będzie dbała o udział w mediach publicznych programów o tematyce mniejszości narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym, będzie jeden z jej członków, profesor Stefan Józef Pastuszka.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wiceprzewodniczący Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu RP Ryszard Galla, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska oraz pełnomocnicy wojewodów do spraw mniejszości narodowych i etnicznych.

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych odbyło się 1 października br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3i6mqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i6mqa