Trwa ładowanie...
d3yv284

MSWiA: nowy wojewoda podkarpacki (komunikat)

...
Share
d3yv284

03.12. Warszawa - MSWiA informuje:

2 grudnia br. Donald Tusk, premier RP, powołał dotychczasowego wicewojewodę podkarpackiego Małgorzatę Chomycz na funkcję wojewody. Powołanie odbyło się na wniosek Jerzego Millera, ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Mirosław Karapyta, który dotychczas był wojewodą podkarpackim, został wybrany na marszałka województwa podkarpackiego. Pełni tę funkcję od 1 grudnia br.

d3yv284

Według Konstytucji RP oraz ustawy o administracji rządowej w województwie, wojewoda jest przedstawicielem Rady Ministrów w województwie. Odpowiada za wykonywanie polityki rządu na obszarze województwa. Zapewnia m.in. współdziałanie jednostek organizacyjnych administracji rządowej i samorządowej na terenie województwa, kieruje ich działalnością w zakresie utrzymania porządku publicznego, ochrony praw obywatelskich, zapobiegania klęskom żywiołowym oraz zwalczaniem i usuwaniem ich skutków.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3yv284

Podziel się opinią

Share
d3yv284
d3yv284