MSWiA: V Forum Zarządzania Internetem w Wilnie (komunikat)
...
13.09. Warszawa - MSWiA informuje:
Tegoroczne, piąte już spotkanie uczestników Forum Zarządzania Internetem odbędzie się w Wilnie 14-17 września 2010 roku. Weźmie w nim udział podsekretarz stanu w MSWiA Piotr Kołodziejczyk. Zachowanie prywatności w Internecie, przyszłość rozwoju Internetu - te i wiele innych tematów będzie poruszanych podczas Forum.
Podsekretarz stanu w MSWiA spotka się z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, komisarz Neelie Kroes, odpowiedzialną za Agendę Cyfrową oraz Catherine Trautmann - szefową delegacji Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczącą Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.
Wiceminister Piotr Kołodziejczyk będzie rozmawiał na temat wdrożenia europejskiej Agendy Cyfrowej oraz przyszłorocznej prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. W trakcie spotkań z komisarz Neelie Kroes i wiceprzewodniczącą komisji Catherine Trautmann zostanie omówiona kwestia przygotowania do organizacji, przez Polskę, wspólnie z Komisją Europejską, konferencji ministerialnej poświęconej tematyce elektronicznej administracji. Konferencja odbędzie się w ramach polskiej prezydencji w listopadzie 2011 roku, w Poznaniu.
Wiceminister Piotr Kołodziejczyk będzie rozmawiał również z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w sprawach związanych z przyszłością rozwoju Internetu.
Uczestnicy kolejnego spotkania w ramach Forum, tym razem na Litwie, będą rozmawiali także m.in. na temat zarządzania zasobami internetowymi, w tym o najnowszych trendach w tym obszarze. Jednym z tematów omawianych podczas Forum będzie zagadnienie bezpieczeństwa w Internecie.
Tegoroczne forum odbywa się pod hasłem: "Forum Zarządzania Internetem 2010 - rozwijanie wspólnej przyszłości".
Forum Zarządzania Internetem zostało powołane po Światowym Szczycie Społeczeństwa Informacyjnego w 2005 roku. Pełni funkcję opiniotwórczą. Forum jest miejscem wymiany poglądów na najistotniejsze dla przyszłości Internetu tematy: zarządzanie zasobami krytycznymi Internetu, bezpieczeństwo, otwartość oraz zachowanie prywatności w Internecie. Pierwsze spotkanie Forum odbyło się w Grecji, w 2006 roku. W trakcie corocznych obrad poruszane są zagadnienia dotyczące m.in.: otwartości Internetu i wolności słowa, swobodnego przepływu informacji; bezpieczeństwa - w szczególności w obszarze ochrony użytkowników Internetu przed spamem, wyłudzaniem poufnych informacji osobistych, cyberprzestępczości i cyberterroryzmu, działania ograniczające handel ludźmi, bezpieczeństwa dzieci w Internecie; a także zagadnienie rosnącej popularności serwisów społecznościowych.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ aja/