Trwa ładowanie...
d1x9yjv
rpa

MSZ: konsultacje polityczne z RPA (komunikat)

...

Share
d1x9yjv

13.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska postrzega RPA jako priorytetowego partnera w Afryce, zarówno jeśli chodzi o stosunki bilateralne, jak i w kontekście partnerstwa strategicznego RPA z UE. - powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk podczas konsultacji politycznych z Republiką Południowej Afryki. Gościem w polskim MSZ był wiceminister spraw zagranicznych RPA Ebrahim I. Ebrahim.

W trakcie spotkania omówiono współpracę gospodarczą między Polską, a RPA. Rozmawiano także o sytuacji bezpieczeństwa w Europie, bliskowschodnim procesie pokojowym, sytuacji w Syrii, Republice Środkowoafrykańskiej i Sudanie Południowym. Konsultacje polityczne odbywają się przy okazji wizyty wiceprezydenta RPA Kgalemy Motlanthe w Polsce i są kolejnym krokiem na rzecz pogłębienia współpracy między Polską, a RPA. - Ubiegłoroczna wizyta premiera Donalda Tuska w RPA, jak i wizyta wiceprezydenta Kgalemy Motlanthe w Warszawie świadczą o dobrym stanie naszych stosunków bilateralnych. Chcemy, by następnym krokiem były wzajemne wizyty na szczeblu prezydentów - powiedziała wiceminister Kacperczyk.

d1x9yjv

- Polska i RPA mają długą tradycję współpracy dwustronnej jak i w ramach stosunków wielostronnych. Współpracowaliśmy w wielu inicjatywach na forum ONZ, przede wszystkim w zakresie ochrony praw człowieka. Nasze kraje zbliża również wspólna historia - 20. rocznica zniesienia apartheidu w RPA i 25. rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Na bazie tych doświadczeń możemy zbudować trwałe partnerstwo na arenie międzynarodowej - podsumowała wiceszefowa polskiej dyplomacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d1x9yjv

Podziel się opinią

Share
d1x9yjv
d1x9yjv