Trwa ładowanie...
d3usln7

MSZ: minister Sikorski na 50. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (komunikat)

...

d3usln7
d3usln7

01.02. Warszawa - MSZ informuje:

Od spotkania z szefem dyplomacji ukraińskiej Leonidem Kożarą i kolacji z wysoką przedstawiciel UE ds. zewnętrznych i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton minister Radosław Sikorski rozpoczął udział w tegorocznej, jubileuszowej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Konferencja monachijska jest jednym z najbardziej prestiżowych forów międzynarodowych do dyskusji o sytuacji bezpieczeństwa w świecie, ale także szerzej o sprawach zagranicznych. Co roku biorą w niej udział głowy państw, premierzy, członkowie rządów, przywódcy organizacji międzynarodowych. Konferencja jest także okazją do szeregu spotkań dwustronnych i wielostronnych.

W kuluarach tegorocznej konferencji minister Sikorski spotka się z prezydentem Łotwy, ministrami spraw zagranicznych Ukrainy, Francji, Niemiec, Rosji, Gruzji i Libii. W Monachium są także przedstawiciele ukraińskiej opozycji.

d3usln7

- To ważne forum do podejmowania ważnych tematów - minister Sikorski powiedział po przyjeździe do Monachium. - Jest mi tym bardziej miło tu być, gdyż jestem rówieśnikiem Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, która obchodzi w tym roku swoje półwiecze.

Z okazji 50. edycji konferencji wydano specjalną publikację "Towards Mutual Security" z artykułami jej najwybitniejszych uczestników, w której znalazł się także tekst ministra Radosława Sikorskiego "Munich Security Conference 1963-2063: The European Union as a Superpower?". Zapraszamy do lektury! http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/minister_sikorski_na_50__monachijskiej_konferencji_bezpieczenstwa

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/ pz/

d3usln7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3usln7