Trwa ładowanie...
d43v651
katar
27-03-2014 22:32

MSZ: polsko-katarskie konsultacje polityczne (komunikat)

...

d43v651

27.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Aktywny dialog polityczny sprzyja budowie strategicznych powiązań gospodarczych pomiędzy Polską, a Katarem, zwłaszcza w dziedzinie energii. - powiedział podsekretarz stanu Bogusław Winid podczas spotkania z wiceministrem spraw zagranicznych Państwa Kataru Mohammadem bin Abdullahem al-Rumaihim. Rozmowa miała miejsce 27 marca w Warszawie.

W dalszym rozwoju współpracy polsko-katarskiej ważną rolę mają odegrać relacje międzyparlamentarne, pogłębiony dialog w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego oraz współpraca na forach organizacji międzynarodowych, w tym ONZ i NATO. Rozmowa objęła także wydarzenia na Ukrainie i ich znaczenie dla europejskiego systemu bezpieczeństwa i współpracy. Wiceministrowie omówili także sytuację na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Szczególnie pochylili się nad Egiptem i Syrią oraz relacjami z partnerami w Radzie Współpracy Państw Zatoki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d43v651
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43v651