Trwa ładowanie...
d3oput5

MSZ: polsko-rumuńskie rozmowy o przyszłości UE (komunikat)

...

d3oput5
d3oput5

04.03. Warszawa - MSZ informuje:

Polityka klimatyczno-energetyczna w kontekście przygotowań do marcowej Rady Europejskiej, zmiany instytucjonalne w UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego i współpraca polityczna w regionie to główne tematy spotkania sekretarza stanu Piotra Serafina z sekretarzem stanu MSZ Rumunii Georgem Ciambą.

3 marca w Warszawie wiceministrowie omówili stanowiska swoich państw dotyczące celów i opcji unijnej polityki klimatyczno-energetycznej UE, które będą głównym tematem marcowej Rady.

- Oczekujemy, iż nadchodząca Rada odbędzie szeroko zakrojoną dyskusję nt. opcji polityki klimatyczno-energetycznej UE do 2030 r., mając na uwadze cel globalnych negocjacji klimatycznych. Konkluzje Rady powinny zawierać przede wszystkim wezwanie do debaty w odpowiednich konfiguracjach Rady na przestrzeni nadchodzących miesięcy. Na przedstawienie wiążących decyzji mamy jeszcze dużo czasu, aż do pierwszego kwartału 2015 r. - powiedział wiceminister Serafin. Z kolei wiceminister Ciamba potwierdził konieczność poprzedzenia wiążących decyzji szeroko zakrojoną debatą, szczególnie we współzależności z zagadnieniami dotyczącymi konkurencyjności przemysłu. Zaznaczył, że należy zadbać o właściwą równowagę między celami dotyczącymi redukcji emisji gazów cieplarnianych, podnoszenia konkurencyjności przemysłu europejskiego i zapewnienia Europie bezpieczeństwa energetycznego.

d3oput5

Rozmawiając o sytuacji na Ukrainie, wspólnym sąsiedzie Polski i Rumunii, ministrowie wyrazili zaniepokojenie rozwojem wydarzeń na Krymie, podkreślając konieczność jak najszybszego ustabilizowania sytuacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ksi/

d3oput5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oput5