Trwa ładowanie...
d4xd8c5

MSZ: Pożegnanie Ambasadora Republiki Albanii w Polsce (komunikat)

...

d4xd8c5
d4xd8c5

07.01. Warszawa - MSZ informuje:

4 stycznia 2014 r. w Tiranie, po ciężkiej chorobie, zmarł J.E. Florent eliku - wieloletni Ambasador Republiki Albanii w Polsce, doświadczony dyplomata i były wiceminister spraw zagranicznych Albanii. Ambasador Florent eliku był związany z Polską od lat, najpierw jako konsul w Ambasadzie Albanii w Warszawie, zaś od września 2007 r. jako ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Albanii w Polsce, na Ukrainie, Litwie, Estonii i Łotwie.

Polska żegna oddanego przyjaciela i orędownika współpracy polsko-albańskiej. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski skierował kondolencje na ręce Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Albanii Ditmira Bushati.

Treść depeszy kondolencyjnej ministra Radosława Sikorskiego:

d4xd8c5

"Jego Ekscelencja Pan Ditmir Bushati Minister Spraw Zagranicznych Republiki Albanii Tirana

Szanowny Panie Ministrze,

Z głębokim żalem przyjąłem dziś wiadomość o śmierci Ambasadora Republiki Albanii w Polsce Pana Florenta eliku, wielkiego przyjaciela Polski i utalentowanego dyplomaty, którego zaangażowanie w budowanie przyjaznych relacji polsko-albańskich bardzo sobie ceniłem. Ambasador Florent eliku włożył istotny wkład w budowanie w Polsce wizerunku Albanii jako ważnego partnera dla bezpieczeństwa i stabilności w Europie Południowo-Wschodniej.

Na Pańskie ręce pozwalam sobie złożyć najszczersze wyrazy ubolewania z powodu odejścia tak znamienitej osoby.

Radosław Sikorski Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d4xd8c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xd8c5