Trwa ładowanie...
d1utofu

MSZ: Radosław Sikorski rozmawiał z Catherine Ashton (komunikat)

...

d1utofu
d1utofu

29.01. Warszawa - MSZ informuje:

Ocenie sytuacji na Ukrainie i możliwym scenariuszom wyjścia z kryzysu poświęcona była środowa rozmowa telefoniczna szefa polskiej dyplomacji z wysoką przedstawiciel UE ds. zewnętrznych i polityki bezpieczeństwa.

Do rozmowy doszło po zakończeniu spotkania wysokiej przedstawiciel z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem w Kijowie. Catherine Ashton poinformowała Radosława Sikorskiego o jego przebiegu. Podzieliła się obawami, że mimo rozpoczętego dialogu między władzą a opozycją sytuacja na Ukrainie jest wciąż napięta i może rozwijać się według różnych scenariuszy, także negatywnych.

Radosław Sikorski przedstawił działania polskich władz w sprawie Ukrainy, w tym przesłanie rozpoczętej dziś wizyty premiera Donalda Tuska w kilku krajach Unii Europejskiej, w czasie której kwestia ukraińska będzie jednym z głównych tematów.

d1utofu

Podjęto także kwestię zaangażowania w sprawę poszukiwania rozwiązania konfliktu na Ukrainie instytucji międzynarodowych np. Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy Europejskiej.

Wysoka przedstawiciel podziękowała Radosławowi Sikorskiemu za dotychczasowe zaangażowanie w kwestię rozwiązania konfliktu na Ukrainie i zapewniła o dalszej koordynacji działań w tej sprawie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d1utofu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1utofu