Trwa ładowanie...
dv5gs7w

MSZ: rozmowy o amerykańskich doświadczeniach w wykorzystaniu gazu z łupków (komunikat)

...

dv5gs7w
dv5gs7w

08.03. Warszawa - MSZ informuje:

Zapoznanie się z doświadczeniami i regulacjami związanymi z poszukiwaniem i wydobyciem węglowodorów oraz budową instalacji do eksportu gazu skroplonego (LNG) jest celem wizyty w Stanach Zjednoczonych Ameryki podsekretarz stanu w MSZ Beaty Stelmach.

Podczas pobytu w USA między 5 a 8 marca, wiceszefowa polskiej dyplomacji wzięła udział w konferencji energetycznej CERA WEEK, podczas której zaprezentowała znaczenie gazu z łupków dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy. Mówiła także o gospodarczych i społecznych konsekwencjach jego wydobycia, porównując je z konsekwencjami gospodarczymi wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wiceminister Stelmach spotkała się również z z-cą sekretarza ds. energii USA Danielem Ponemanem oraz ze ekspertem ds. energetycznych i przewodniczącym IHS CERA (Information Handling Services Cambridge Energy Research Associates) Danielem Yerginem, z którymi rozmawiała o polsko-amerykańskiej współpracy dotyczącej poszukiwania i wydobycia gazu z łupków oraz o współpracy w dziedzinie międzynarodowej polityki energetycznej. W trakcie spotkań omówiono również możliwości amerykańskiego eksportu gazu LNG, w tym do Europy.

dv5gs7w

Przebywająca w stanach Texas i Luizjana polska delegacja gościła w centrach rozwoju technologii łupkowych, prowadzonych przez największe amerykańskie firmy serwisowe, terminalach do eksportu LNG oraz laboratoriach badawczych. Zwiedziła również miejsce wydobycia gazu ze złóż niekonwencjonalnych w okolicach Dallas Fort Worth. Program wizyty obejmuje ponadto spotkania z amerykańskimi instytucjami i think tankami, w tym z amerykańską Agencją Informacji Energetycznej, przedstawicielami regulatora stanu Teksas (Texas Railroad Commission), IHS CERA oraz amerykańskimi spółkami z sektora gazu z łupków, jak i sektora LNG.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

dv5gs7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv5gs7w