Trwa ładowanie...
d2mbe7e

MSZ: rozmowy o współpracy polsko-kanadyjskiej (komunikat, aktl.)

...

d2mbe7e
d2mbe7e

04.02. Warszawa - MSZ informuje:

Polityka bezpieczeństwa oraz współpraca w ramach NATO, działania na rzecz demokratyzacji i sytuacja na Ukrainie, a także negocjowane umowy handlowe UE-Kanada i sytuacja w UE - szeroki wachlarz tematów poruszono podczas wizyty w Polsce wiceministra spraw zagranicznych Kanady Petera Boehma, który 4 lutego w Warszawie spotkał się z kierownictwem polskiego MSZ.

- Kanada pozostaje tradycyjnie jednym z kluczowych partnerów Polski w ramach NATO, a nasze dwustronne relacje w odniesieniu do kwestii gospodarczych i demokratyzacyjnych posiadają bardzo duży, choć nie w pełni wykorzystany, potencjał - powiedział w trakcie roboczego lunchu ze swoim kanadyjskim odpowiednikiem podsekretarz stanu Bogusław Winid. W trakcie spotkania wiceministrowie omówili także stan przygotowań do tegorocznego szczytu NATO w Wielkiej Brytanii, sytuację w Afganistanie oraz na Bliskim Wschodzie.

Spotkanie z podsekretarz stanu Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz zostało zdominowane przez tematykę wschodnią, w tym przede wszystkim aktualną sytuację na Ukrainie. Wiceministrowie omówili również możliwości polsko-kanadyjskich projektów rozwojowych oraz kwestię zacieśnienia dialogu o demokratyzacji na linii Warszawa-Ottawa.

d2mbe7e

Sekretarz stanu Piotr Serafin w rozmowie z wiceministrem Boehmem podjął kwestię zmian klimatycznych w kontekście globalnym, nawiązując do postanowień listopadowego szczytu klimatycznego COP19 w Warszawie i celów redukcyjnych emisji CO2. Wiceministrowie mówili również o umowie o partnerstwie strategicznym UE - Kanada oraz omówili przyszłości UE i jej instytucji po wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Wyborcy europejscy muszą zdać sobie sprawę, że ich głos ma wymierne znaczenie. - powiedział wiceminister Serafin.szczególne nadzieje wiąże z wejściem w życie CETA, które w pozytywny sposób powinno wpłynąć na poziom polsko-kanadyjskiej wymiany handlowej - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d2mbe7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mbe7e