Trwa ładowanie...
d41z4uk

MSZ: Serafin ws. cypryjskiej propozycji cięć w budżecie UE (komunikat)

...
Share
d41z4uk

07.11. Warszawa - MSZ informuje:

Na kilkanaście dni przed listopadową Radą Europejską Sekretarz Stanu w MSZ Piotr Serafin rozmawiał w Brukseli z członkami gabinetu Przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Ropmuya nt. budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Wiceminister spotkał się także z polskimi europosłami.

W rozmowie z członkami gabinetu Hermana Van Ropmuya, których zadaniem jest dążenie do wypracowania optymalnego porozumienia dotyczącego nowego unijnego budżetu, Wiceminister Piotr Serafin podkreślił, że Polska odrzuca cypryjską propozycję kompromisu, w której znalazła się propozycja cięć w polityce spójności w Polsce większych niż suma redukcji dopłat bezpośrednich w całej Unii.

d41z4uk

Wiceminister spotkał się także z polskimi europosłami reprezentującymi wszystkie siły polityczne Parlamentu Europejskiego. Podczas tego spotkania Minister ds. europejskich podkreślił rolę polskich eurodeputowanych w procesie negocjacyjnym dotyczącym nowego budżetu UE. Zwrócił także uwagę na potrzebę porozumienia przed listopadową RE. Wiceminister odniósł się również pozytywnie do stanowiska PE, który już 19 października wypowiedział się przeciwko cięciom postulowanym przez niektóre stolice europejskie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sewa/

d41z4uk

Podziel się opinią

Share
d41z4uk
d41z4uk