Trwa ładowanie...
d1d6sjf

MSZ: udział wiceminister Bernatowicz w wizycie na Węgrzech (komunikat)

...
Share
d1d6sjf

23.03. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz Stanu w MSZ Grażyna Bernatowicz w dniach 22-23 marca br. towarzyszyła Panu Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu podczas wizyty w Budapeszcie i Segedynie, która była połączona z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Tegoroczne spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Prezydenta Węgier Pala Schmitta służyło omówieniu tematu współpracy dwustronnej i regionalnej, w tym w ramach Grupy Wyszehradzkiej i na forum UE, a także polityce bezpieczeństwa i zbliżającemu się szczytowi NATO w Chicago. W ramach obchodów Dnia Przyjaźni Prezydenci złożyli m.in. wiązanki kwiatów pod Krzyżem Katyńskim przed segedyńską katedrą.

d1d6sjf

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej został ustanowiony decyzją parlamentów obu krajów w 2007 roku i od tamtej pory jego uroczyste obchody odbywają się naprzemiennie w Polsce i na Węgrzech.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

d1d6sjf

Podziel się opinią

Share
d1d6sjf
d1d6sjf