Trwa ładowanie...
d308gbj

MSZ: w Budapeszcie o sytuacji na Ukrainie (komunikat)

...

Share
d308gbj

13.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Należy patrzeć na sytuację Ukrainy według jasnych kryteriów. Najważniejsze jest zachowanie suwerenności i integralności naszego wschodniego sąsiada - powiedział podsekretarz stanu Adam Nowak-Far podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej (V4) i Niemiec. Rozmowy miały miejsce 13 marca w Budapeszcie.

Ministrowie omówili sytuację na Ukrainie w kontekście najbliższego posiedzenia unijnej Rady ds. Zagranicznych. W trakcie nadzwyczajnego spotkania, które odbyło się z inicjatywy strony niemieckiej, ministrowie dyskutowali nad możliwościami podjęcia wspólnych działań na rzecz rozwiązania kryzysu ukraińsko-rosyjskiego i zapewnienia stabilizacji w regionie. - Musimy jako Unia Europejska mieć pozytywny scenariusz dla Ukrainy. - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

d308gbj

Spotkanie z niemieckim szefem dyplomacji Walterem Steinmeierem poprzedziła sesja ministrów V4 poświęcona przygotowaniom do konferencji GLOBSEC w Bratysławie oraz budapesztańskiego spotkania ministrów spraw zagranicznych V4 i Partnerstwa Wschodniego. Rozmawiano także o drugiej edycji Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego, który odbędzie się w maju na terenie Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Ministrowie przyjęci zostali także przez premiera Węgier Viktora Orbana.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d308gbj

Podziel się opinią

Share
d308gbj
d308gbj