Trwa ładowanie...
dfk945l

MSZ: Wicemin. B. Winid z Ministrem Obrony Słowenii Hojsem o bezpieczeństwie międzynarodowym

...

Share
dfk945l

27.11. Warszawa - MSZ informuje:

Sprawy związane z NATO, sytuacja w regionie Bałkanów oraz misja ISAF (Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa) w Afganistanie były głównymi tematami spotkania Podsekretarza Stanu w MSZ Bogusława Winida z ministrem Obrony Republiki Słowenii Alesem Hojsem, które odbyło się 27 listopada w Warszawie.

Ministrowie omówili kwestię rozszerzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz stan i perspektywy rozwoju sytuacji w Syrii i Palestynie. Rozmowy nt. Bałkanów koncentrowały się wokół Kosowa oraz misji KFOR (międzynarodowe siły pokojowe NATO działające na terenie Kosowa) i EULEX (misja policyjna UE na terenie Kosowa).

W rozmowie ze słoweńskim partnerem wiceminister Bogusław Winid wysoko ocenił relacje dwustronne pomiędzy Polską i Słowenią, jak również dobrą współpracę obu krajów na forum organizacji międzynarodowych.

W dyskusji poruszono również temat relacji dwustronnych w dziedzinie bezpieczeństwa między Polską a Słowenią.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

dfk945l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfk945l
dfk945l