Trwa ładowanie...
d1q8m0c

MSZ: wiceminister B. Stelmach z wizytą w Słowenii (komunikat)

...

Share
d1q8m0c

09.11. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz Stanu Beata Stelmach w dniach 8 i 9 listopada złożyła wizytę w Słowenii. W Lublanie wiceminister Stelmach otworzyła konferencję nt. reform emerytalnych w Polsce i ich wpływu na rozwój rynku kapitałowego i ubezpieczeń.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ambasadę RP we współpracy z głównym słoweńskim dziennikiem ekonomicznym "Finance". Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Giełdy Papierów Wartościowych i Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Podczas wizyty Wiceminister Beata Stelmach spotkała się także z Dyrektorem Generalnym w słoweńskim MSZ Stanislavem Raščanem i Dyrektorem Agencji ds. Przedsiębiorczości i Inwestycji Zagranicznych (JAPTI) Igorem Plestenjakiem. Przeprowadziła również rozmowy z Janezem Šušteršičem, słoweńskim Ministrem Finansów.

Podczas wizyty w Słowenii wiceminister była honorowym gościem uroczystości z okazji Święta Niepodległości RP, zorganizowanych przez placówkę na zamku lublańskim. Publiczność, którą stanowiła licznie przybyła Polonia, przedstawiciele słoweńskiego Parlamentu, instytucji rządowych oraz korpusu dyplomatycznego, wysłuchała koncertu muzyki Chopina oraz obejrzała wystawę poświęconą sylwetce i życiu Janusza Korczaka.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sewa/

d1q8m0c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8m0c
d1q8m0c