Trwa ładowanie...
d1t3vdx

MSZ: Wizyta R. Sikorskiego w krajach Grupy Wyszehradzkiej (komunikat)

...

Share
d1t3vdx

03.07. Warszawa - MSZ informuje:

W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej Minister Radosław Sikorski w dniach 4-5 lipca br. złoży wizytę państwach członkowskich Grupy. Minister w trakcie pobytu w Bratysławie, Pradze oraz Budapeszcie odbędzie rozmowy dwustronne z szefami dyplomacji Słowacji Miroslavem Lajczakiem, Czech Karelem Schwarzenbergiem oraz Węgier Janosem Martonyim. W Budapeszcie przyjęty zostanie również przez prezydenta Janosa Adera.

Podczas wizyty na Słowacji 4 lipca br. Minister Radosław Sikorski weźmie również udział w naradzie słowackich ambasadorów. Dzień później w Pradze Minister uczestniczyć będzie w debacie "Unia Europejska po kryzysie? Europa Środkowa wobec nowych wyzwań" z przedstawicielami think-tanków, politologów oraz dziennikarzy.

W Budapeszcie 5 lipca Ministrowie Radosław Sikorski oraz Janos Martonyi wygłoszą wykład w Węgierskiej Akademii Nauk nt. "Unia Europejska na rozdrożu. Spojrzenie z Europy Środkowej".

d1t3vdx

Polska objęła przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej 1 lipca br. Prezydencja koncentrować się będzie na sprawach z agendy UE, w szczególności wieloletnich ramach finansowych na okres 2014-2020 oraz polityce spójności.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1t3vdx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t3vdx
d1t3vdx