Trwa ładowanie...
d1508z9
d1508z9

MSZ: wizyta studyjna przedstawicieli Obwodu Samarskiego (komunikat)

...
Share
d1508z9

07.09. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska jest gotowa dzielić się swoimi doświadczeniami z rosyjskimi partnerami, zdobytymi w ramach przygotowań i organizacji Euro 2012. Oferta polskich firm zaangażowanych w projekt stanowi dobrą płaszczyznę do dalszego rozwoju współpracy gospodarczej naszych Polski i Rosji - powiedziała podsekretarz stanu w MSZ Beata Stelmach podczas spotkania z wicegubernatorem, ministrem sportu Obwodu Samarskiego Dmitrijem Szljathinem oraz ministrem budownictwa Aleksiejem Griszinem.

Wizyta studyjna przedstawicieli władz Obwodu Samarskiego Federacji Rosyjskiej została ona zorganizowana w ramach realizowanego projektu "Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw świata w Piłce Nożnej". Jego celem jest nadanie impulsu polsko-rosyjskiej współpracy gospodarczej. W ramach wizyty goście z Obwodu Samarskiego spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Turystki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz spółki Pl.2012+. Zapoznali się także z infrastrukturą, która powstała na potrzeby Euro 2012. Obejrzeli też Centrum Bezpieczeństwa Miasta Stołecznego Warszawy, Stadion Narodowy, tor kolarski w Pruszkowie, Centrum Pobytowe w Warce oraz boisko Orlik. Samara jest jednym z 11 miast-gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Rosji w 2018 r.

d1508z9

W ramach projektu "Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej" realizowanego wspólnie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej przygotowywane są liczne przedsięwzięcia promocyjne z udziałem przedstawicieli administracji centralnej, władz miejskich oraz biznesu adresowane do miast-organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d1508z9

Podziel się opinią

Share
d1508z9
d1508z9