Trwa ładowanie...
d2k6nlo
kolarstwo
28-04-2014 17:51

MSZ ws. drugiej edycji Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego (komunikat)

...

d2k6nlo
d2k6nlo

28.04. Warszawa - MSZ informuje:

- Wrocław nieprzypadkowo został wybrany jako miasto, gdzie zakończy się polska część Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego. To właśnie tutaj obecny jest duch Europy Środkowej - zaznaczyła wiceminister Katarzyna Kacperczyk w stolicy Dolnego Śląska podczas poniedziałkowej konferencji poświęconej przygotowaniom do tegorocznej edycji rajdu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta na czele z wiceprezydent Wrocławia Anną Szarycz oraz dyrektorem Wyścigu Arturem Chodorem.

W trakcie konferencji wiceszefowa polskiej dyplomacji w obecności dolnośląskich samorządowców, podkreśliła ogromne zaangażowanie władz miejscowości leżących na trasie wyścigu w realizację tegorocznej edycji Rajdu. Dodała, że aktywność samorządowa i obywatelska stanowią jeden z filarów współpracy wyszehradzkiej.

Od wyścigu na trasie Polkowice-Wrocław 13 maja rozpocznie się II edycja Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego. Tego dnia na błoniach Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, gdzie przewidziany jest finisz etapu, przez cały dzień będą odbywały się różnego rodzaju imprezy otwarte dla publiczności: mistrzostwa szkół Dolnego Śląska w kolarstwie, wyścigi amatorów, zajęcia sportowe dla seniorów, Dzień Sportu w ramach Juwenaliów, a także seria koncertów. - Ministerstwo Spraw Zagranicznych promuje międzynarodowe inicjatywy miasta, również o charakterze sportowym, takie jak igrzyska World Games, których organizatorem w 2017 r. będzie Wrocław - powiedziała wiceszefowa polskiej dyplomacji.

d2k6nlo

Wiceminister Kacperczyk zachęcała także mieszkańców Wrocławia do wzięcia udziału w debacie na temat tożsamości wyszehradzkiej z udziałem ekspertów z Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i Węgier oraz słuchaczy wrocławskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która ma się odbyć 13 maja na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Idea Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego narodziła się w 2013 r., podczas polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja była jednoetapowym wyścigiem amatorskim z Budapesztu do Krakowa. Tegoroczny Wyszehradzki Rajd Kolarski organizują narodowe federacje kolarskie Węgier, Czech, Słowacji i Polski w ramach międzynarodowego kalendarza kolarskiego. Będzie składał się on z pięciu jednoetapowych części, tzw. klasyków, w każdym z czterech państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej (dwie części odbędą się na Węgrzech). Wyścig rozpocznie się w Polkowicach, a zakończy w Budapeszcie.

W tym roku do udziału w Wyścigu zgłosiło się 20 drużyn kolarskich, w tym 4 reprezentacje narodowe z każdego z państw wyszehradzkich - łącznie 120 uczestników. Organizatorami polskiej części Rajdu są Polski Związek Kolarstwa i MTB Obiszów Team, a głównymi partnerami MSZ, miasta Wrocław i Polkowice oraz samorządy gmin na trasie wyścigu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d2k6nlo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k6nlo