Trwa ładowanie...
d4akh2d

MSZ ws. pierwszej wizyty ministra pracy i polityki społecznej Etiopii w Polsce (komunikat)

...

Share
d4akh2d

30.08. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska gotowa jest dzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu transformacji społeczno-gospodarczej z partnerami etiopskimi. Pamiętamy, jak wiele kosztowały nas przeprowadzone reformy i jakich błędów nie należy powtórzyć - powiedziała podsekretarz stanu w MSZ Beata Stelmach podczas spotkania z przebywającym z wizytą w Polsce ministrem pracy i polityki społecznej Etiopii Abdulfatahem Abdullahimem Hassanem 30 sierpnia w Warszawie.

Minister Hassan, w nawiązaniu do polskich doświadczeń transformacyjnych, zaznaczył, że w trakcie swojej pierwszej wizyty w Polsce chciałby ocenić przydatność polskich rozwiązań w etiopskich realiach. Dodał, że liczy na nawiązanie dobrych relacji z polskimi partnerami w aspekcie realizacji projektów informatycznych dotyczących systemu ubezpieczeń społecznych w Etiopii.

Wiceminister Stelmach podkreśliła, że w drugiej połowie września udaje się razem z grupą polskich przedsiębiorców z dwudniową wizytą o charakterze ekonomicznym do Etiopii. - Mam nadzieję, że polskie przedsiębiorstwa zaczną coraz częściej patrzeć na Etiopię, jako na kraj dużych szans i coraz chętniej prowadzić będą interesy z partnerami z Etiopii - powiedziała wiceszefowa polskiej dyplomacji. Etiopski minister dodał, że działalność polskich firm np. Ursus S.A, czy Asseco Poland S.A, które aktywnie zabiegają o rozwój kontaktów biznesowych w Etiopii, może być dobrym przykładem dla innych polskich firm, które myślą o wejściu na rynki afrykańskie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d4akh2d

Podziel się opinią

Share
d4akh2d
d4akh2d