Trwa ładowanie...
d4jw8bd

MSZ ws. przekazania logotypu polskiej prezydencji (komunikat)

...

Share
d4jw8bd

20.01. Warszawa - MSZ informuje:

Z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego odbyła się w dniu 20 stycznia br. uroczystość przekazania logotypu Polskiej Prezydencji na rzecz Polskiej Fundacji Międzynarodowej Współpracy na Rzecz Rozwoju "Wiedzieć Jak" (Fundacji Solidarności Międzynarodowej).

Minister Radosław Sikorski podczas uroczystości podziękował Ministrowi Krzysztofowi Stanowskiemu za pracę w resorcie oraz podkreślił jego zasługi na rzecz współpracy rozwojowej. W trakcie spotkania Minister Krzysztof Stanowski, który objął stanowisko prezesa Fundacji, przedstawił plan działań Fundacji na 2012 rok.

d4jw8bd

Podczas uroczystości odtworzone zostało przesłanie Jerzego Janiszewskiego, twórcy logo "Solidarności" oraz logotypu Polskiej Prezydencji, który wyraził radość, że jego znak nadal będzie funkcjonował w przestrzeni publicznej, służąc tak szczytnemu celowi, jakim jest wspieranie przemian demokratycznych na świecie.

Polska Fundacja Międzynarodowej Współpracy na rzecz Rozwoju "Wiedzieć Jak" została powołana w 2001 r. z inicjatywy Prezydenta RP. Celem Fundacji jest udzielanie pomocy krajom w okresie transformacji w kierunku gospodarki rynkowej i prywatnej przedsiębiorczości oraz wspomaganie ich rozwoju gospodarczego, społecznego i politycznego. W trakcie swojej działalności Fundacja zrealizowała szereg projektów, m.in. na rzecz Ukrainy, Mołdowy, Kazachstanu i Gruzji. Opracowała i wydała szereg publikacji poświęconych polskim doświadczeniom transformacyjnym.

W związku z rosnącym udziałem Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy rozwojowej oraz wsparciu przemian demokratycznych, odpowiadając na zgłaszany przez środowiska pozarządowe postulat stworzenia polskiej agencji pomocowej oraz mając na uwadze ograniczenia instytucjonalne administracji przy wspieraniu projektów polskich organizacji pozarządowych, Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski podjął w 2011 roku inicjatywę rekonstrukcji Fundacji "Wiedzieć Jak". Powołano nową Radę Fundacji i tymczasowy Zarząd, na którego czele, na stanowisku prezesa stanął Minister Krzysztof Stanowski. Planowana jest w przyszłości zmiana nazwy Fundacji na: Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d4jw8bd

Podziel się opinią

Share
d4jw8bd
d4jw8bd