Trwa ładowanie...
d4kfzzz

MSZ ws. rozmowy z premierem i z szefem MSZ Mołdawii (komunikat)

...

Share
d4kfzzz

30.12. Warszawa - MSZ informuje:

Premier Mołdowy Vlad Filat i minister spraw zagranicznych Mołdowy Iurie Leanca rozmawiali dziś z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Podziękowali za wkład w powstanie 30 grudnia 2010 roku, po wielotygodniowych negocjacjach, proeuropejskiej koalicji rządowej w Mołdowie. Podkreślili jak ważna była w tym rola misji ministrów Radosława Sikorskiego oraz Carla Bildta, którzy odwiedzili Kiszyniów 8 grudnia. Obaj ministrowie spotkali się wtedy z przedstawicielami wszystkich ugrupowań parlamentarnych, przedstawiając w imieniu Unii Europejskiej perspektywy współpracy UE z Mołdową.

Minister Sikorski podczas dzisiejszej rozmowy z premierem Filatem i ministrem Leancą pogratulował Mołdowie powstania proeuropejskiej koalicji i powtórzył zapewnienie o finansowej i eksperckiej pomocy Europy dla tego kraju.

Mołdowa to ważny kraj Partnerstwa Wschodniego UE, który w 2009 roku wkroczył odważnie na drogę reform. MSZ wyraża zadowolenie, że po listopadowych wyborach i w wyniku dzisiejszej decyzji o koalicji ta droga będzie kontynuowana. Łączny pakiet pomocy UE i innych instytucji międzynarodowych dla Mołdowy wyniesie w ciągu trzech lat 2,5 mld dolarów.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4kfzzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kfzzz
d4kfzzz