Trwa ładowanie...
d2rlze2

MSZ ws. wizyty ministra SZ Słowacji w Polsce (komunikat)

...

Share
d2rlze2

15.12. Warszawa - MSZ informuje:

Na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych RP Radosława Sikorskiego, 16 grudnia wizytę w Warszawie złoży Minister Spraw Zagranicznych Republiki Słowackiej Mikulas Dzurinda.

Tematem rozmów ministrów będzie stan przygotowań obu państw do prezydencji w Radzie UE w 2011 r. Omówiona zostanie także agenda UE, głównie kształt unijnego budżetu, kwestie zarządzania gospodarczego, bezpieczeństwa energetycznego, polityki regionalnej.

d2rlze2

Przedmiotem spotkania będzie również współpraca Polski i Słowacji w ramach Grupy Wyszehradzkiej w związku z przypadającą w 2011 roku 20-tą rocznicą jej powstania. Program wizyty przewiduje spotkanie Ministra Dzurindy z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, a także z Marszałkami Sejmu i Senatu.

Uwaga redakcje:

W związku z wizytą Ministra Mikula?a Dzurindy zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy na briefing prasowy 16 grudnia o godzinie 13.15 w Pałacyku MSZ, ul. Foksal 6. Wejście dziennikarzy za okazaniem legitymacji prasowej od godziny 12.45 do 13.00.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d2rlze2

Podziel się opinią

Share
d2rlze2
d2rlze2