Trwa ładowanie...
d2vi8i3

MSZ ws. zamachu na siedzibę ONZ w stolicy Nigerii (komunikat)

...

d2vi8i3

26.08. Warszawa - MSZ informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo potępia dzisiejszy krwawy atak terrorystyczny na siedzibę ONZ w stolicy Nigerii, Abudży. Są liczne ofiary śmiertelne, a kilkadziesiąt osób odniosło rany.

Mamy nadzieję, że autorzy zamachu zostaną wkrótce ujawnieni i ukarani. Kierując kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia pod adresem władz Nigerii i rodzin ofiar oraz solidaryzując się z ich bólem i niepowetowaną stratą pragniemy podkreślić, że Polska konsekwentnie odrzuca terroryzm, uznając go za zjawisko haniebne i zasługujące na najwyższe potępienie. Wyjątkowe oburzenie wywołuje fakt, że celem ataku terrorystycznego była siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych - organizacji promującej równość, sprawiedliwość społeczną i pokojowe rozwiązywanie sporów.

W tym szczególnie wrażliwym regionie, jakim jest wielokulturowa i wielowyznaniowa Federalna Republika Nigerii, taki akt przemocy może wywołać daleko idące niebezpieczne reperkusje dla samej Nigerii i jej sąsiadów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2vi8i3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vi8i3