Trwa ładowanie...
d272dlz
21-03-2017 15:42

Murapol kupił działkę w Poznaniu pod projekt na 184 mieszkania

Warszawa, 21.03.2017 (ISBnews) - Murapol zakupił nieruchomość o powierzchni 0,77 ha w Poznaniu za 4,55 mln zł netto, podała spółka. Na nabytym gruncie zostanie zrealizowany projekt deweloperski składający się ze 184 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 9,9 tys. m2.

d272dlz
d272dlz

"W ramach inwestycji przy ul. Karpia powstaną dwa budynki: pięcio- i sześciokondygnacyjny, w których zostaną zaoferowane mieszkania o zróżnicowanych metrażach i strukturze, obejmujące kawalerki, lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe, o powierzchni od 28 do 65 m2. Ponadto w podziemnych halach garażowych budynków przewidziano 184 miejsca postojowe" - czytamy w komunikacie.
Podpisana umowa zakupu działki jest związana ze spełnieniem warunków zawieszających wynikających z umowy przedwstępnej z 30 grudnia 2016 r., w tym m. in. z wykreśleniem z księgi wieczystej obciążeń hipotecznych oraz ostrzeżeń dotyczących postępowań egzekucyjnych, podano również.

"W stolicy Wielkopolski działamy od 2010 roku, w którym to rozpoczęliśmy realizację naszego sztandarowego poznańskiego projektu - Nowe Winogrady, zlokalizowanego przy ul. Hawelańskiej. Duże zainteresowanie klientów tą inwestycją przekonało nas nie tylko do jej dalszej rozbudowy, ale także do szukania innych, ciekawych gruntów pod projekty mieszkaniowe w Poznaniu. Inwestycja przy ul. Karpia będzie adresowana do nieco innego segmentu klientów niż nabywcy lokali w osiedlu Nowe Winogrady. Przygotowując nową ofertę mieszkań, odpowiedzieliśmy na potrzeby tych kupujących, którzy szczególnie cenią sobie ciszę i spokój, a decydujące znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych mają zaproponowane im warunki cenowe" - skomentował prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

"Obecnie procedujemy formalności administracyjne związane z projektem przy ul. Karpia, po zakończeniu których rozpoczniemy prace budowlane. Wstępny harmonogram inwestycji przewiduje oddanie mieszkań do dyspozycji klientów w trzecim kwartale 2018 roku" - dodał Sapota.

Aktualna poznańska oferta mieszkaniowa Grupy Murapol obejmuje trzeci i czwarty etap projektu Murapol Nowe Winogrady, w ramach których powstają 243 mieszkania.

d272dlz

Ponadto w Poznaniu Murapol przygotowuje realizację projektu deweloperskiego przy ul. Kajki, w którego pierwszym etapie planuje zaoferować klientom 259 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 11,5 tys. m2.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

(ISBnews)

d272dlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d272dlz