Trwa ładowanie...
d2uen1d
d2uen1d

Murapol nabył za 15,1 mln zł netto działkę w Warszawie na Woli pod 172 lokale

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - Spółka zależna Murapolu kupiła działkę o powierzchni 0,64 ha przy ul. Ordona w Warszawie za kwotę 15,1 mln zł netto. Na nabytym gruncie grupa zrealizuje projekt deweloperski obejmujący łącznie ok. 9,8 tys. m2 powierzchni użytkowej, z czego 7,9 tys. m2 będzie stanowił metraż 166 lokali mieszkalnych zaplanowanych w inwestycji, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2uen1d

"Kolejne 900 m2 to powierzchnia użytkowa usługowa przypadająca na 6 lokali handlowych zlokalizowanych w części parterowej budynku. Do dyspozycji mieszkańców postawionych zostanie także 181 miejsc postojowych usytuowanych w podziemnej hali garażowej inwestycji o łącznej powierzchni użytkowej 955 m2" - czytamy w komunikacie.

Podpisana umowa jest związana ze spełnieniem warunków wynikających z umowy przedwstępnej z 13 maja 2016 roku. Wstępny harmonogram inwestycji przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych na przełomie II i III kwartału br., podano także.

Projekt mieszkaniowy przy ul. Ordona jest czwartą inwestycją Grupy na warszawskiej Woli. Dotychczas Murapol zrealizował w tej części stolicy dwa projekty: Królewskie Ogrody oraz Murapol Jana Kazimierza, oddając do dyspozycji mieszkańców łącznie około 300 lokali mieszkalnych obejmujących ponad 11,5 tys. m2 powierzchni użytkowej. Kolejne 434 mieszkania i odpowiadające im 17 tys. m2 PUM powstaje w ramach inwestycji Murapol Parki Warszawy przy ul. Prymasa Tysiąclecia, przypomniano.

d2uen1d

"Atrakcyjność inwestycyjna Woli od kilku lat niezmiennie rośnie. Atuty tej lokalizacji, związane z bliskością do centrum miasta, jak również bogatą infrastrukturą dostrzegają mieszkańcy stolicy, którzy chętnie wybierają tę część Warszawy do zamieszkania. To z kolei powoduje, że dzielnica ta staje się interesującym rynkiem do prowadzenia działalności deweloperskiej. Grupa Murapol dostrzega te tendencje i od kilku lat realizuje tutaj projekty nieruchomościowe, które cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców stolicy. Liczymy, że z równie dużym zainteresowaniem spotka się oferta mieszkań jakie powstaną w inwestycji przy ul. Ordona" - skomentował prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

(ISBnews)

d2uen1d

Podziel się opinią

Share
d2uen1d
d2uen1d