Trwa ładowanie...
d12wxpc
d12wxpc

Na GPW możliwa przecena na otwarciu, potem próba powrotu do wzrostów

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews/ TFI PZU) - Po spadku WIG-u20 do poziomu lokalnego dołka przy 2350 punktach (w ubiegły czwartek), indeks największych spółek jest już blisko 80 punktów wyżej. Po takiej zwyżce, część inwestorów może zdecydować się na realizację zysków. Za takim scenariuszem przemawia m.in. malejący impet "blue-chipów" i sytuacja na pozostałych giełdach akcji. Osobiście nie spodziewam się jednak, by przecena WIG20 była głębsza niż 30 punktów. W przyszłym tygodniu możliwa próba powrotu do wzrostów. Zanim to jednak nastąpi, na nastroje inwestorów wpływać będą publikowane wyniki finansowe spółek za III-ci kwartał oraz napływające dane gospodarcze.
Share
d12wxpc

W dzisiejszym kalendarium szczególną uwagę należy zwrócić na wstępne odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług głównych gospodarek strefy euro oraz sprzedaż detaliczną z Polski. Po południu ciężar publikacji przeniesie się za ocean - poznamy wtedy m.in. poziom indeksu PMI dla amerykańskiego przemysłu i cotygodniową liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Przysłowiowe "pięć minut" będą miały także tamtejsze spółki. Swoje raporty finansowe za ostatni kwartał przedstawią: koncern 3M, Amazon, Caterpillar i Microsoft.

Na GPW, w dalszym ciągu uwagę przykuwać będzie producent gier komputerowych, czyli CI Games. Na przyszły tydzień zaplanowana jest bowiem premiera ich najnowszej gry "Lords of the Fallen". Tytuł ten już zbiera bardzo wysokie oceny w czasopismach branżowych i może okazać się prawdziwym hitem. Co ciekawe, jeszcze w sierpniu kurs spółki szukał lokalnego dna. Wtedy za jedną akcję trzeba było wtedy zapłacić nieco ponad 6 złotych. Aktualny kurs CI Games to ponad 11 złotych. Tylko od ubiegłego czwartku wzrósł o +30 proc.

Na decyzje inwestorów z warszawskiego parkietu nie będą wpływać natomiast wyniki finansowe spółek.

Piotr Krawczyński

TFI PZU

(ISBnews/ TFI PZU)

d12wxpc

Podziel się opinią

Share
d12wxpc
d12wxpc