Trwa ładowanie...
kuba

Na Kubie reaktywują "hotele miłości". Jest duże zapotrzebowanie

Władze kubańskie postanowiły reaktywować sieć tzw. "hoteli miłości" w Hawanie i innych miastach, które będą oferować zakochanym parom wynajem pokoi na godziny - poinformował tygodnik związków zawodowych "Trabajadores".

Share
Na Kubie reaktywują "hotele miłości". Jest duże zapotrzebowanie
Źródło: Shutterstock.com
d35rvjy

W Hawanie istniało do lat 90. XX wieku kilkadziesiąt takich państwowych hoteli, zwanych "posadas", jednak zlikwidowano je aby zapewnić dach nad głową Kubańczykom, którzy stracili swoje domy zniszczone przez huragany.

Brak ten, dodatkowo pogłębiony dotkliwym niedoborem mieszkań na Kubie, był dla zakochanych szczególnie uciążliwy i zmuszał ich do szukania ustronnych miejsc w parkach, na plażach, w klatkach schodowych a nawet na słynnej nadmorskiej promenadzie w Hawanie, Malecon.

d35rvjy

Lukę starali się wypełnić posiadacze prywatnych kwater, ale oferowali oni pokoje po niedostępnej dla przeciętnego Kubańczyka cenie 5 dolarów, czyli 1/6 przeciętnego wynagrodzenia, za trzy godziny.

- Chcemy reaktywować tę usługę, na którą jest duże zapotrzebowanie, ma duże znaczenie społeczne i bez wątpienia jest bardzo dochodowa - powiedział tygodnikowi Alfonso Munoz Chang z władz miejskich Hawany. Dodał, że pierwszą tego rodzaju placówką będzie Hotel Vento oferujący 16 pokoi z łazienkami.

Zobacz także: hotel bez ścian

Pierwszy hotel "posada" otwarto w Hawanie w końcu XIX wieku. Jak podkreśla "Trabajadores" większość Kubańczyków żywo wspomina te placówki.

W Hawanie i innych miastach Kuby w jednym mieszkaniu mieszka często kilka rodzin. Podobnie brak możliwości zdobycia własnego lokum zmusza do wspólnego zamieszkiwania małżeństwa po rozwodzie.

d35rvjy

Podziel się opinią

Share
d35rvjy
d35rvjy