Trwa ładowanie...
d2xvwck

Na Wall Street lekkie wzrosty na koniec dnia

Przez większą część piątkowej sesji na Wall Street główne indeksy utrzymywały się na minusach po gorszych od oczekiwań danych z rynku pracy. Sama końcówka notowań przebiegała pod znakiem wyraźnej poprawy nastrojów. Indeksy zamknęły się na niewielkich plusach.
Share
d2xvwck

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,17 proc. do 11.381,64 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,47 proc. i wyniósł 2.591,46 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,26 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.224,71 pkt.

d2xvwck

Departament Pracy poinformował, że stopa bezrobocia w USA w listopadzie 2010 r. wyniosła 9,8 proc., wobec 9,6 proc. w październiku. W listopadzie liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 39 tys., podczas gdy w październiku wzrosła o 172 tys., po korekcie. Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast w listopadzie o 50 tys. po wzroście poprzednio o 160 tys. po korekcie.

Poza danymi z rynku pracy inwestorzy poznali też najnowsze dane o zamówieniach w przemyśle oraz aktywności w usługach. W obu przypadkach dane te okazywały się lepsze od oczekiwań, co przekładało się na poprawę nastrojów na rynkach.

Departament Handlu podał, że zamówienia w przemyśle amerykańskim w październiku spadły mdm o 0,9 proc. We wrześniu zamówienia wzrosły o 2,1 proc. Analitycy oczekiwali, że zamówienia w październiku spadną o 1,2 proc.

Z kolei Instytut Zarządzania Podażą (ISM) podał, że wskaźnik aktywności w usługach w USA wzrósł w listopadzie i wyniósł 55,0 pkt. Analitycy spodziewali się w listopadzie indeksu na poziomie 54,8 pkt.

d2xvwck

W piątek taniały walory spółki Kroger Co., bo analitycy Barclays Plc obniżyli rekomendację dla tej sieci sklepów spożywczych do "równoważ" z "przeważaj".

Coldwater Creek Inc. zyskiwał, bo spółka zajmująca się handlem odzieżą damską zanotowała mniejszą od spodziewanej stratę kwartalną, 12 centów na akcję, wobec spodziewanej przez analityków straty 17 centów na akcję.

Akcje sieci handlowej Walgreen rosły po informacji, że jej sprzedaż w listopadzie zwiększyła się o kilka procent.

O ponad 5 proc. zniżkowały akcje Big Lots po rozczarowujących wynikach kwartalnych.

Lekko straciły też papiery Ebay, gdyż analitycy Citigroup obniżyli dla nich rekomendację do "trzymaj" z "kupuj". Po obniżce rekomendacji przez Wells Fargo spadły notowania Broadcom.

Po podniesieniu do "ponad rynek" rekomendacji przez BNP Paribas o ponad 7 proc. drożały akcje STMicroelektronics.

d2xvwck

Podziel się opinią

Share
d2xvwck
d2xvwck