Nadchodzi nowość w mObywatelu. Skorzystają kierowcy
W aplikacji mObywatel już niedługo pojawią się kolejne nowości. Do końca roku użytkownicy będą mogli skorzystać z usługi mStłuczka. Trwają także prace nad integracją kolejnych dokumentów.
Poszerzanie mObywatela o kolejne rozwiązania wynika z faktu, że korzysta z niego coraz więcej osób. "Wprost" podaje, że aplikacja została pobrana już 19 mln razy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Polska na celowniku hakerów. Jak firmy powinny dbać o cyberbezpieczeństwo?
mStłuczka w mObywatelu. Będzie nowa funkcja dla kierowców
Do końca roku w rządowej aplikacji ma pojawić się nowa funkcja mStłuczka. Dzięki niej kierowcy nie będą już musieli wozić papierowego protokołu zdarzenia drogowego.
Nowa usługa ma umożliwić m.in. wymianę oświadczeń między kierowcami po kolizji drogowej. Poza tym użytkownik będzie mógł zgłosić szkodę do ubezpieczyciela bezpośrednio przez mObywatela.
"Wprost" donosi, że planach jest także integracja kolejnych dokumentów m.in. legitymacji krwiodawcy, karty seniora, legitymacji nauczycielskich, legitymacji doktoranckich czy poświadczenia dla farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych.
"Bezpiecznie w sieci" już działa w mObywatelu
Zaledwie w połowie sierpnia informowaliśmy, że w mObywatelu pojawiła się nowa funkcja, która ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa. To usługa "Bezpiecznie w sieci", która jest wdrażana stopniowo wśród losowo wybranych użytkowników.
Nowa usługa w mObywatelu została stworzona, aby przeciwdziałać i reagować na incydenty dotyczące cyberbezpieczeństwa. Można z niej skorzystać, jeśli np. otrzymamy podejrzaną wiadomość SMS czy mailową.
Zgłoszenie trafi bezpośrednio do ekspertów z CERT Polska, czyli zespołu reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci. W ten sposób możemy nie tylko uchronić się np. przed wyłudzeniem pieniędzy przez oszustów, lecz także zatroszczyć się o bezpieczeństwo innych.
Jeśli chcemy skorzystać z nowej usługi, to musi pobrać najnowszą wersję aplikacji mObywatel (od wersji 4.39 lub nowszą). Wymogiem jest także potwierdzenie tożsamości, co można zrobić przez dodanie jednego z czterech dokumentów (mDowód, diia.pl, legitymacja studencka lub legitymacja szkolna).