Trwa ładowanie...
ranking lokat

Najlepsze lokaty dla zamożnych - Raport Direct.money.pl

Gdzie najlepiej ulokować 100 tys. złotych?
Share
Najlepsze lokaty dla zamożnych - Raport Direct.money.pl
Źródło: Fotolia, Fot: ESCALA
d128w27

Direct.Money.pl sprawdził w których bankach warto założyć lokatę, jeśli dysponuje się kwotą co najmniej 100 tysięcy złotych. Swoje oferty przedstawiło prawie 20 banków, wybrane zostały najlepsze depozyty na okres 1, 3, 6 i 12 miesięcy oraz lokaty niestandardowe, czyli takie, które można założyć na mniej popularne okresy, albo trzeba dysponować większym kapitałem.

Jeśli chcemy założyć lokatę tylko na miesiąc, to najlepiej to zrobić w BOŚ Banku. Na EKOlokacie bez Kantów dostaniemy 3 proc., ale musimy założyć rachunek ROR. 3 proc. w skali roku, to najlepsza oferta również w przypadku lokat półrocznych i roczny. Najwyższe oprocentowanie dostaniemy wpłacając pieniądze na 3 miesiące. 3,5 proc. w skali roku oferuje Lion's Bank na Lokacie Welcome, a 3,25 proc. dostaniemy w Idea Bank na Lokacie Happy Plus. Obie propozycje skierowane są do osób, które nie korzystały wcześniej z oferty tych banków.

Podobnie jak w przypadku lokat na niższe kwoty banki często wymagają od nas założenia rachunku bankowego, a spora cześć ofert jest dostępna tylko dla nowych klientów, lub po wpłaceniu do banku, nowych środków.

Wysoka kwota depozytu daje nam za to możliwość negocjowania warunków. Możliwe jest podwyższenie oprocentowania lub elastyczne określenie czasu trwania lokaty.

Szczegóły rankingu można sprawdzić tutaj: http://www.money.pl/sekcja/ranking-lokat-premium-listopad-2015_2

d128w27

Podziel się opinią

Share
d128w27
d128w27