Trwa ładowanie...
d1ljqy1

Nationale-Nederlanden przejmuje 100% akcji Domu Kredytowego Notus

Warszawa, 18.05.2016 (ISBnews) - Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie podpisało z akcjonariuszami Domu Kredytowego Notus umowę, na podstawie której przejmie 100% akcji tej spółki (Notus Doradcy Finansowi). Transakcja zostanie sfinalizowana w II połowie 2016 roku, po uzyskaniu zgody ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, podało N-N. Inwestycja jest ważnym krokiem w realizacji strategii Nationale-Nederlanden, skoncentrowanej na rozwijaniu dystrybucji i kontrolowanych kanałów dotarcia do klientów.

Share
d1ljqy1

Partnerstwo z Notus Doradcy Finansowi daje spółce dostęp do ponad 350 doradców finansowych w oddziałach ulokowanych w największych miastach w Polsce oraz 280 przedstawicieli w ośrodkach franczyzowych na terenie całej Polski.

"Przejęcie Notus Doradcy Finansowi pozwoli nam poszerzyć skalę naszej dystrybucji. Niezmiennie nasza wyłączna sieć przedstawicieli ubezpieczeniowo-finansowych pozostaje naszym wiodącym kanałem, niemniej jednak widzimy, że w dzisiejszym świecie musimy zapewniać klientom szeroki dostęp do usług Nationale-Nederlanden. Chcemy poszerzyć naszą dystrybucję poprzez kanały dające nam kontrolę nad jakością sprzedaży. Jestem przekonany, że partnerstwo z renomowanym doradcą finansowym w Polsce, świadczącym wysokiej jakości usługi, pomoże nam w realizacji tego celu" - powiedział prezes Nationale-Nederlanden Wojciech Sass, c ytowany w komunikacie.

Po uzyskaniu zgody UOKiK na planowaną transakcję partnerzy wspólnie wypracują biznesowy model optymalnej współpracy. Firma dalej będzie oferowała swoje usługi pod marką Notus, podano także.

Notus Doradcy Finansowi istnieje od 2004 roku posiada kilkadziesiąt oddziałów w największych miastach w Polsce i ponad 600 doradców. Spółka oferuje pożyczki hipoteczne, ubezpieczenia oraz produkty inwestycyjne i oszczędnościowe. Jako jeden z liderów w swojej kategorii aktywnie uczestniczy w tworzeniu rozwiązań i standardów na rzecz podniesienia jakości funkcjonowania całej branży.

Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. rozpoczęło działalność w Polsce w sierpniu 1994 roku na podstawie zezwolenia Ministra Finansów. Nationale-Nederlanden oferuje produkty ubezpieczeniowe, emerytalne i inwestycyjne.

(ISBnews)

d1ljqy1

Podziel się opinią

Share
d1ljqy1
d1ljqy1