Trwa ładowanie...
dt5hpim

Nawet po ograniczeniu QE przez Fed będą dobre czasy dla rynków akcji - Tepper z Appaloosa (opinia)

24.06. Nowy Jork (PAP/int.) - Inwestorzy nie powinni obawiać się ograniczenia programu stymulowania gospodarki USA przez Fed. Jest to sygnał lepszych warunków gospodarczych. Nawet...

dt5hpim
dt5hpim

24.06. Nowy Jork (PAP/int.) - Inwestorzy nie powinni obawiać się ograniczenia programu stymulowania gospodarki USA przez Fed. Jest to sygnał lepszych warunków gospodarczych. Nawet przy mniejszej stymulacji gospodarki dla rynków akcji będą dobre czasy - uważa prezes funduszu hedgingowego Appaloosa David Tepper.

"Zapowiadane ograniczanie przez Fed QE nie jest czymś, czego należy się obawiać. To jest oznaka poprawy warunków gospodarczych" - mówi Tepper.

"I nawet przy mniejszym stymulowaniu gospodarki dla rynków akcji będą dobre czasy" - ocenia zarządzający Appaloosa.

Fed obecnie skupuje miesięcznie aktywa za 85 mld USD. Ale w środę, po posiedzeniu Fed szef banku centralnego USA Ben Bernanke zapowiedział, że Rezerwa Federalna może ograniczyć tempo skupu obligacji w dalszej części tego roku oraz zakończyć program skupu około połowy 2014 roku, jeśli sytuacja w gospodarce USA będzie się poprawiała w tempie zgodnym z obecnymi oczekiwaniami Fed.

dt5hpim

Po tym komentarzu amerykańskie rynki akcji spadły w środę o 1,4 proc., w czwartek o dalsze 2,5 proc. Ale, zdaniem analityków, to umiarkowane zniżki w porównaniu ze spadkami na parkietach w Tokio i Londynie.

"W amerykańskiej gospodarce jest lepiej, na rynku nieruchomości jest lepiej, trwa poprawa" - mówi Tepper.

"Jeśli inwestorzy naprawdę chcą mocnych rynków, muszą zrozumieć, że jest to tylko możliwe wówczas, jeśli Fed wycofa swój program pobudzania gospodarki" - dodaje.

"Aby utrzymać wzrosty na rynkach w stabilnym tempie Fed musi wycofywać QE" - uważa Tepper.

Zarządzający Appaloosa jest byczo nastawiony wobec rynków akcji. Ocenia, że na rynkach jest ok. 400 mld USD nie ulokowanej nigdzie gotówki szukającej terenu do inwestycji, a rynki akcji są do tego dobrym miejscem.(PAP)

aj/ asa/

dt5hpim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt5hpim